LUDNICA U ZAPREŠIĆU: / Riječani nastavili fenomenalan niz i pobjegli Dinamu na plus šest

Vodeći dvojac Prve HNL Rijeka i Dinamo upisao je pobjede u susretima 22. kola Prve HNL pa Rijeka i dalje ima šest bodova više od Dinama.

26.2.2017.
17:05

BIT ĆE POSLA ZA OKO SOKOLOVO: Hodžić srušio Cibaliju, Dinamu poklonjen penal

BIT ĆE POSLA ZA OKO SOKOLOVO: /

Hodžić srušio Cibaliju, Dinamu poklonjen penal

Rijeka je na gostovanju u Zaprešiću pobijedila Inter 2-1 te je nastavila niz bez poraza u prvenstvu, dok je Dinamo identičnim rezultatom u Vinkovcima porazio Cibaliju.

Rijeka je tako prekinula crni zaprešićki niz koji je trajao 3,510 dana. Posljednji put Rijeka je slavila u Zaprešiću u srpnju 2007. pobijedivši 1-0. Nakon toga je odigrala 10 utakmica i pritom upisala pet poraza i pet neodlučenih rezultata.

Gosti su poveli u sedmoj minuti sjajnim pogotkom Josipa Mišića sa 25 metara. No, svega dvije minute kasnije Inter je izjednačio, a pogodak nakon ubačaja iz kornera zabio je Jakov Filipović. Isti je igrač u 48. minuti postao tragičar nakon što je jednu loptu Maria Gavranovića ugurao u vlastitu mrežu.

U prvom današnjem susretu Dinamo je u Vinkovcima pobijedio Cibaliju 2-1, a pobjednički pogodak 'modri' su zabili iz dvojbenog kaznenog udarca u 89. minuti.

REZULTATI: Inter - Rijeka 1-2 Cibalia - Dinamo 1-2

U subotu: Lokomotiva - Osijek 2-0 Slaven Belupo - Split 0-1

U petak: Hajduk - Istra 1961 4-0

LJESTVICA: 1. Rijeka 22 18 4 0 44 11 58 2. Dinamo Zagreb 22 16 4 2 35 14 52 3. Hajduk Split 22 12 5 5 38 19 41 4. Osijek 22 11 5 6 30 23 38 5. Slaven Belupo 22 7 6 9 23 24 27 6. Lokomotiva 22 7 2 13 26 28 23 7. Istra 1961 22 5 7 10 22 34 22 8. Inter Zaprešić 22 4 9 9 21 31 21 9. NK Split 22 2 6 14 9 31 12 10. Cibalia 22 1 6 15 16 49 9

Uživo

Inter - Rijeka 1:2

Inter: Čović - Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin - Mazalović, Šarić, Brlečić - Puljić, Blažević - Mujagić.

Rijeka: Prskalo - Ristovski, Elez, Šofranac, Žuta - Mišić, Maleš - Vešović, Andrijašević, Gorgon - Gavranović.

Kraj

79' Gavranović je opasno tukao glavom, lopta je otišla pored gola.

74' Iz igre Jje uzašao Franko Andrijašević, a ušao je Roman Bezjak.

48' GOOL Gavranović se našao u odličnoj poziciji i gurnuo loptu za Andrijaševića, a Filipović ju je skrenuo u vlastitu mrežu

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Zaprešiću.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Što su sada Riječani špropustili. Andrijašević je pobjegao po desnoj strani, pronašao Gavranovića kojem je ostao nebranjen gol, ali njegov udarac pogodio je Boseca na gol liniji.

26' Gorgon i Mišić otvorili su prostor za Ristovskog čiji ubačaj u kaznenom prostoru nije najbolje zahvatio Gorgon.

20' Nakon dva pogotka u prvih deset minuta, nema većih prilika.

9' GOOL Nakon kornera Filipović se najbolje snašao u kaznenom prostoru i zabio.

7' GOOL Rijeka vodi. Mišić je tukao snažno s 30-ak metara, neobranjivo za Čovića.

1' Počela je utakmica