OGLAS

LUDA VEČER NA PARKU PRINČEVA: / PSG zabio sedam komada i postavio novi rekord, United pao u Baselu

Uoči posljednjeg kola osam klubova je osiguralo nastavak natjecanja, a još osam viza bit će podijeljeno nakon posljednjih 90 minuta natjecanja po skupinama.

22.11.2017.
22:50
Screenshot

Plasman u osminu finala do sada su osigurali branitelj naslova Real Madrid, te PSG, Tottenham, Manchester City, Bayern, Bešiktaš, Chelsea i Barcelona.

BARÇA OSIGURALA OSMINU FINALA: /

Ter Stegen spasio Katalonce, Raketa pogodio stativu

Poraz Uniteda u Baselu

Manchester United je za potvrdu prvog mjesta u skupini A trebao bod u Baselu, no 'Crveni vragovi' su pali u 89. minuti golom Michaela Langa. United je u prvom poluvremenu dva puta pogodio vratnicu, Martial u 42. minuti, a Rojo tri minute kasnije, a kazna za promašaje stigla je u posljednjim trenucima susreta. Za United je posljednjih 15 minuta zaigrao i Zlatan Ibrahimović, ali nije pomoglo.

U drugom susretu iz ove skupine CSKA je u Moskvi pobijedio Benficu 2-0 i ostao u igri za osminu finala.

Georgi Šenikov je u 13. minuti doveo domaćine u vodstvo, a na 2-0 povisio je Jardel u 56. minuti uguravši loptu u vlastitu mrežu. Vitinho je pokušao povratnom loptom uposliti Đagojeva, no Jardel je skrenulo loptu u vlastitu mrežu.

U skupini A u vodstvu je Manchester United (12 bodova) ispred CSKA (9), Basela (9) i Benfice koja nema niti jedan bod. U zadnjem kolu sastaju se Benfica - Basel i Manchester United - CSKA.

Sedmica PSG-a

U skupini B PSG i Bayern su već osigurali prolaz. Upitno je tko će osvojiti 'jedinicu'. PSG uoči zadnjeg kola ima tri boda više od Bavaraca i u prvom međusobnom susretu je slavio 3-0 što Francuze gura u veliku prednost.

PSG je u petom kolu deklasirao Celtic 7-1, dok je Bayern u Bruxellesu pobijedio Anderlecht 2-1.

Škotski prvak je poveo na Parku prinčeva već nakon 56 sekundi golom Mousse Dembelea. Bio je to prvi pogodak kojeg su Parižani primili ove sezone u LP. Međutim, taj pogodak kao da je razljutio domaćine i do kraja poluvremena PSG je zabio četiri gola, a strijelci su bili Neymar (9, 22), Edison Cavani (28) i Kylian Mbappe (35). U nastavku susreta među strijelce su se upisali i Marco Veratti (75), Cavani (79) zabivši svoj drugi gol na utakmici, te Dani Alves (82). Jozo Šimunović je odigrao svih 90 minuta za goste.

Bavarci su u Belgiji poveli u 52. minuti golom Roberta Lewandowskog. Izjednačio je Sofiani Hanni u 63. minuti, a iznenađenje je spriječio Corentin Tolisso postigavši u 77. minuti drugi gol za Bayern.

PSG vodi na ljestvici sa 15 bodova ispred Bayerna sa 12, Celtica s tri i Anderlechta koji je bez bodova. Zadnje kolo donosi odluku o prvom mjestu, u Munchenu će snage odmjeriti Bayern i PSG, a u Gla

Rezultati susreta 5. kola nogometne Lige prvaka igranih u srijedu:

SKUPINA A: CSKA Moskva - Benfica 2-0 (Šenikov 13, Jardel 56-ag) Basel - Manchester United 1-0 (M. Lang 89) TABLICA: 1. Manchester United 5 4 0 1 10-2 12 2. Basel 5 3 0 2 9-5 9 3. CSKA Moskva 5 3 0 2 7-8 9 4. Benfica 5 0 0 5 1-12 0

SKUPINA B: Paris SG - Celtic 7-1 (Neymar 9, 22, Cavani 28, 79, Mbappe 35, Verratti 75, Dani Alves 81 / Dembele 2) Anderlecht - Bayern 1-2 (Hanni 63 / Lewandowski 51, Tolisso 77) TABLICA: 1. Paris SG 5 5 0 0 24-1 15 2. Bayern 5 4 0 1 10-5 12 3. Celtic 5 1 0 4 5-17 3 4. Anderlecht 5 0 0 5 1-17 0

SKUPINA C: Karabah - Chelsea 0-4 (E. Hazard 21-11m, Willian 36, 85, Fabregas 73-11m) Atletico - Roma 2-0 (Griezmann 69, Gameiro 85) TABLICA: 1. Chelsea 5 3 1 1 15-7 10 2. Roma 5 2 2 1 8-6 8 3. Atletico 5 1 3 1 4-3 6 4. Karabah 5 0 2 3 2-13 2

SKUPINA D: Juventus - Barcelona 0-0 Sporting - Olympiacos 3-1 (Dost 40, 66, Bruno Cesar 43 / Odjidja 86) TABLICA: 1. Barcelona 5 3 2 0 7-1 11 2. Juventus 5 2 2 1 5-5 8 3. Sporting 5 2 1 2 8-7 7 4. Olympiacos 5 0 1 4 4-11 1