SENZACIJA U ROTTERDAMU / Ljubičić ispao od nizozemskog anonimusa

Treći hrvatski reket Ivan Ljubičić ekspresno se oprostio od nastupa na turniru u Rotterdamu nakon što ga je u 1. kolu svladao domaći tenisač Jesse Huta Galung.

14.2.2012.
7:21
PIXSELL

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić okončao je svoj nastup na ABN AMRO ATP turniru u Rotterdamu već u 1. kolu porazom od nizozemskog igrača Jessea Huta Galunga 6:7 (6), 3:6.

Ljubičić je ubilježio i treći poraz ove sezone, u kojoj ima samo jednu pobjedu iz Zagreba protiv Slovaka Becka. U Rotterdamu je izgubio od 232. tenisača svijeta za sat i 46 minuta igre, a za Ljubičića su bili kobni "tie-break" prvog i osmi gem drugoga seta.

Ljubičić inače dobro igra u Rotterdamu, gdje je dosad igrao dva finala - 2005. je izgubio od Rogera Federera, a dvije godine kasnije od Mihaila Južnog. I prošle godine je Ljubičić daleko dogurao, do polufinala gdje ga je zaustavio Jo-Wilfried Tsonga.