VELIKA POGREŠKA IVICE / Kostelić kiksao: Myhrer osvojio slalomski Globus

Pobjednik zadnje slalomske utrke Svjetskog kupa za skijaše je Šveđanin Andre Myhrer (1:32.47) koji je osvojio i Mali kristalni globus u toj disciplini nakon što naš najbolji skijaš Ivica Kostelić nije osigurao nijedan bod.

18.3.2012.
9:51
PIXSELL

SCHLADMING - Pobjednik zadnje slalomske utrke Svjetskog kupa za skijaše je Šveđanin AndreMyhrer (1:32.47) koji je osvojio i Mali kristalni globus u toj disciplini nakon što naš najbolji skijaš IvicaKostelić, koji je u prvoj vožnji zauzeo 19. mjesto a u drugoj 16. mjesto sa zaostatkom od 18,93 sekunde, nije osigurao ni jedan bod u ovoj zadnjoj utrci jer prema pravilima Međunarodne skijaške federacije (FIS) mora imati zaostatak manji od 8 posto pobjedničkog vremena.

Kostelić je na kraju zauzeo 16. mjesto s vremenom 1:51.40. Drugoplasirani je Njemac FelixNeureuther (1:32.77), a treći Austrijanac MarioMatt (1:33.07).

Austrijanac MarcelHirscher, koji je odnio pobjedu u Svjetskom kupu subotnjim prvim mjesto u veleslalomu, nije uspio završiti prvu vožnju u slalomu te je ostao bez bodova.

Myhrer je tako prvi u poretku skijaša u slalomu sa 644 boda, Kostelić je drugi sa 610 bodova, a Hirscher je treći sa 560 bodova.

U ukupnom poretku je Austrijanac Hirscher prvi sa 1355 bodova, Švicarac BeatFeuz koji danas nije nastupio drugi sa 1330 bodova, treći je Norvežanin AkselLundSvindal sa 1131, a Kostelić je četvrti sa 1064 bodova.