Fantastična večer! Hrvati briljirali širom Europe!

Veliki pobjednički niz hrvatskog stručnjaka Žana Tabaka na klupi Caje Laboral nastavio se i u Tel Avivu gdje su Baski u 2. kolu Topa 16 Eurolige svladali Maccabi sa 71:70.

3.1.2013.
23:04

Momčad iz Vitorije je tako u skupini F startala s dvije pobjede, a ''izraelski ponos'' s dva poraza. Ujedno, Tabakovim je košarkašima ovo 12. uzastopna pobjeda, računajući i španjolsko prvenstvo i Euroligu. U neizvjesnim posljednjim minutama momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na kraju su spretniji ipak bili Tabakovi košarkaši. Fernando San Emeterio je pogodio za 71:70 osam sekundi prije kraja, a domaći preostalo vrijeme nisu uspjeli iskoristiti za preokret. Nemanja Bjelica je sa 17 koševa i dvije važne trice u zadnjoj četvrtini bio najbolji kod gostiju. U Maccabiju je najefikasniji bio Ricky Hickman s 18 poena, a vrlo je dobru utakmicu za domaće odigrao hrvatski košarkaš Darko Planinić koji je nedavno stigao iz Širokog. Za 19 minuta igre je ubacio 11 koševa (3-4 za dva poena, 5-8 slobodna bacanja), te uhvatio dvije lopte.

Košarkaši Himkija ostvarili su veliku pobjedu u 2. kolu Topa 16 Eurolige. Na svome su parketu srušili Barcelonu sa 78:65. Zoran Planinić je na terenu proveo 31 minutu i premda ga šut nije najbolje služio, sa 16 je koševa bio prvi strijelac svoje momčadi, a dodao je i tri skoka i šest asistencija. I kod Katalonaca je najbolji strijelac bio Hrvat. Poput Planinića, Ante Tomić je ubacio 16 koševa

Skupina E Brose Baskets - Real Madrid 67:82 Anadolu Efes - Panathinaikos 78:64 Skupina F Himki - Barcelona 78:65 Maccabi - Caja Laboral 70:71