Zagreb u Domu Dražena Petrovića slomio Budućnost

Košarkaši Zagreba, hrvatski predstavnici ove sezone u Euroligi, ostvarili su ove subote premijernu pobjedu u regionalnoj ABA ligi. U Košarkaškom centru Dražen Petrović Zagreb je u 3.

15.10.2011.
22:30

Na kraju se ispostavilo da je Zagreb do ključne prednosti došao u prvoj četvrtini koju je dobio 24:14. Na poluvremenu je zadržao tih deset koševa plusa, a potom je početkom nastavka sve podignuo na petnaest razlike. Tada je Zagreb mogao i lagodnije ući u završnicu ogleda, te je na kraju slavio sa 81:72. Sa 23 poena je prvi strijelac Zagreba bio Krunoslav Simon, dok je Sean May dodao 21 koš uz osam skokova. Otvorena košarka se igrala u Beogradu gdje je Union Olimpija slavila protiv Crvene zvezde 101:93. Hrvatski reprezentativac Damir Markota je za goste odigrao 25 minuta, te je postigao 11 poena, uz četiri skoka i dvije asistencije. Imao je večer s dobrim šutem: za dva poena 3-3, za tri 1-1 i s linije slobodnih bacanja 2-3.