ZADAR DEMOLIRAO OLIMPIJU U VIŠNJIKU: / Pobjeda od 20 koševa razlike za ulazaka u top 4

Košarkaši Zadra pobijedili su u susretu 11. kola ABA lige u svom Višnjiku ljubljansku Petrol Olimpiju s 97-77 (29-20, 22-10, 18-23, 28-24).

8.12.2017.
21:51
PIXSELL

Pobjeda Zadrana niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, nakon prve četvrtine bilo je 29-20, a na poluvremenu velikih +21 za domaćina. U iznimnom napadačkom učinku od 97 postignutih koševa, Zadrani su imali čak šestoricu igrača s 10 i više koševa. Najučinkovitiji su bili Ivanov (15) te Krajina, Bostic i Božić, koji su zabili po 14 poena, dok je slovensku momčad predvodio Jordan sa 17 ubačaja.

Zadar se s omjerom od 5 pobjeda i 6 poraza popeo na visoko četvrto mjesto, izjednačivši se s Olimpijom, koja ima isti omjer. Vodi Budućnost s 9-1 ispred Zvezde (8-2) i Cedevite (7-3).