WARRIORSI ŠOKIRANI U OAKLANDU: / Navijači Duranta počastili ovacijama, potom okrenuli leđa njemu i momčadi

Bogdanović je ubacio 15 poena, Hezonja 13 u porazima svojih momčadi

11.1.2018.
8:10

U večeri u kojoj je Kevin Durant ubacio 40 koševa i prebacio granicu od 20,000 poena u profesionalnoj karijeri, njegovi Golden State Warriorsi upisali su domaći poraz od Los Angeles Clippersa, sastava kojeg su u posljednje tri godine redovito pobijeđivali. Završilo je 125-106 za goste predvođene partijom karijere Loua Williamsa.

Dvanaest utakmica trajao je niz nepobjedivosti Warriorsa protiv Clippersa, a pet susreta bio je dug njihov aktualan niz pobjedničkih susreta te su se, premda su na parket izašli bez Stephena Curryja i Klaya Thompsona, očekivala njihova produljenja. Posebice nakon što je 'vrući' Durant s 25 poena na poluvremenu već stigao do jubilarne brojke i pobirao ovacije tribina. Usput, 44. je igrač u povijesti NBA lige koji je ubacio toliko koševa i s 29 godina drugi najmlađi svih vremena, ispred njega ostaje samo LeBron James.

Williamsova večer karijere

Da na njega bude bačena sjena pobrinuo se Williams utakmicom karijere koju je okončao s 50 poena među kojima je i 27 iz treće četvrtine. Gađao je 16-27 iz igre, ubacio osam trica i natjerao da publika, koja je na poluvremenu uživala u ovacijama priređenima Durantu, napusti ORACLE Arenu debelo prije kraja ogleda.

U utakmicama bogatoj večeri u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, na parket su izlazila i dvojica hrvatskih košarkaša. Bojan Bogdanović i Mario Hezonja pritom su upisali poraze nastupajući za Indiana Pacerse (Miami Heat je pobijedio 114-106), odnosno Orlando Magic (pobjeda Milwaukee Bucksa 110-103).

Bogdanović 15, Hezonja 13

Bogdanović je bio na razini svojeg ovosezonskog prosjeka što će reći – kvalitetan. Indianin starter odigrao je više od 33 minute te je za to vrijeme ubacio 15 poena i imao šest skokova. Promašio je sva četiri šuta za tri poena, no pogodio šest od sedam iz igre.

Hezonja opet vrlo dobar i opet je to bilo beskorisno za Magic koji je upisao i petnaesti poraz u posljednjih šest izlazaka na parket. Uz 6-10 iz igre hrvatski košarkaš iskoristio je svojih pola sata za 13 koševa i četiri skoka.