SERIJA SELI U BOSTON / Warriorsi briljantnom trećom četvrtinom i sjajnom obranom slomili Celticse: Sjajni Curry vodio Golden State do izjednačenja

Golden State Warriorsi došli su do izjednačenja u velikom finalu NBA lige

6.6.2022.
8:20

Košarkaši Golden State Warriorsa svladali su u svojoj dvorani Boston Celtic 107-88 u drugoj utakmici velikog finala NBA lige i izjednačili na 1-1 u seriji na tri pobjede.

SJAJNA SERIJA /

Cibona došla do prednosti usred Zadra: Vukovi slavili na krilima hrvatskih talenata, Zadar prokockao pobjedu

Domaćini su utakmicu riješili furioznom trećom četvrtinom te Boston nije imao šansi protiv raspoloženih Ratnika. Celticsi nisu mogli ponoviti sjajnu šutersku predstavu iz prve utakmice te su Warriorsi na krilima Stepha Curryja došli do izjednačenja.

Curry je postigao 29 poena, uhvatio šest skokova i podijelio četiri asistencije. Da stvar za Celticse bude gora, ostatak Warriorsa nije odigrao briljantnu utakmicu. Najbolji nakon glavne zvijezde bio je Jordan Poole sa 17 poena.

Celticsi nisu mogli ponoviti sjajnu prvu utakmicu

Kod Celticsa je bio najbolji Jayson Tatum s 28 poena i šest skokova, dok je njegov prvi pratitelj bio Jaylen Brown sa 17 poena. Warriorsi su igrali briljantnu obranu na igračima Celticsa, a u tom segmentu igre sjajni su bili Draymond Green i Andrew Wiggins.

Celticsi su pucali svega 37,5% iz igre te su imali čak 18 izgubljenih lopti. Na kraju treće dijela Warriorsi su se odvojili na velikih, i ispostavilo se, nedodirljivih 23 poena.

Jan 3, 2021; San Francisco, California, USA; Golden State Warriors guard Stephen Curry (30) celebrates after a basket against the Portland Trail Blazers during the fourth quarter for a career-high 62 point game for Curry at Chase Center.,Image: 580710492, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Treća utakmica igrat će se u Bostonu u noći sa srijede na četvrtak. Zanimljivo, kroz povijest, pobjednik treće utakmice osvajao je prvenstvo u 82,1% slučaja.