Kosarkasi Indiane svladali su na gostovanju New York Knickse s 92:86 te tako stigli do pete uzastopne pobjede, sto je najduzi ovosezonski pozitivan niz Pacersa u NBA ligi.

8.3.2015.
12:11

Indiana je u posljednjih pet pobjeda obranom lomila suparnike, a to su Pacersi ponovili i u Madison Square Gardenu, iako im je do posljednje cetvrtine napad bio boljka. No, u posljednjoj dionici gosti su pogodili 11 od 15 suteva te nadigravsi Knickse u posljednje dvije minute s 9:3 stigli do vrijedne pobjede koja ih je dovela do diobe sedmog mjesta u Istocnoj konferenciji.

"Svida mi se ova pozicija. Svida mi se sto nam svaka pobjeda i svaki poraz mogu donijeti ili odnijeti dvije, tri pozicije na ljestvici. To stvara dobro, zdravo ozracje uoci svake utakmice", rekao je nakon vrijedne pobjede trener Pacersa Frank Vogel.

Iako je dobio samo 15 minuta, Damjan Rudez je dao svoj obol u ovoj pobjedi ubacivsi osam poena bez promasaja (sut 3/3, za tricu 2/2). Rodney Stuckey sa 17 koseva i George Hill s 15 bili su najefikansiji kod Pacersa, a najbolji ucinak imao je David West koji je uz 14 koseva imao i 11 skokova. Strijelce Knicksa je s 21 kosem predvodio Talijan Andrea Bargnani.

U utrci za doigravanjem na Istoku Miami i Indiana sada imaju isti ucinak (28-34), deveti Charlotte ima 27-33, a prikljucak su izgubili Boston (25-35), Brooklyn (25-35) i Detroit (23-38).

Iznenadenje veceri priredila je pretposljednja momcad Istocne konferencije Philadelphia (14-49) koja je na svom parketu s 92:84 pobijedila vodecu Atlantu (49-13). Paul Millsap i DeMarre Carroll prosjedili su utakmicu, uz ozlijedenog Kyle Korvera, a Hawksi su u drugom poluvremenu ostali bez napadackog ucinka. Nakon vodstva 53-47 na poluvremenu, u drugih 24 minute ubacili su samo 31 kos, isto koliko i u prvoj cetvrtini.

Domace su do pobjede s po 19 koseva predvodili Hollis Thompson i Mbah a Moute. Ovo je prva utakmica ove sezone u kojoj su Sixersi pobijedili suparnika koji je imao bolji postotak suta iz igre. Onda znate koliko su losi bili Hawksi.

"Moraju igrati i igraci s klupe. To je vazno i to ce morati nauciti. Brzo cemo se oporaviti od ovog poraza", porucio je Al Horford koji je utakmicu zavrsio s 12 poena.

Ni Portland nije stigao do pobjede kod posljednje momcadi Zapada Minnesote, iako je Damian Lillard bio u odlicnom izdanju s 32 poena, osam asistencija i sedam skokova. Timberwolvesi su slavili sa 121:113, ponajvise zahvaljujuci strijelcima Kevinu Martinu (29 koseva) i Garyju Nealu (27 poena). No, motor momcadi bio je Spanjolac Ricky Rubio koji je uz 13 koseva isporucio cak 15 asistencija i imao osam skokova.

New York - Indiana 86-92 (D. Rudez 15:07 min, 8 p, sut 3/3, 1 sk, 2 il)

Cleveland - Phoenix 89-79

Miami - Sacramento 114-109 (pro.)

Philadelphia - Atlanta 92-84

Minnesota - Portland 121-113

New Orleans - Memphis 95-89

Milwaukee - Washington 91-85

Denver - Houston 100-114