[VIDEO] BIT ĆE TO HRVATSKO-SRPSKI OKRŠAJ POD NBA KOŠEVIMA: / Denver slavio u 7. utakmici na krilima sjajnog Jokića

2.9.2020.
8:33

Najnapetija serija doigravanja u ovogodišnjem izdanju NBA doigravanja otišla je na stranu Denver Nuggetsa koji su u sedmoj utakmici prve runde svladali Utah Jazz sa dva razlike - 80:78.

U derbiju rivala Zapadne konferencije Nuggetsi su krenuli u utakmicu jako dobro preko raspoloženog Jokića. Nakon prvih 12 minuta imao je 9 poena i 3 skoka, a svoju je dobru igru nastavio i u drugom dijelu te je Denver s ugodnih 14 razlike otišao na poluvrijeme.

A onda se u trećoj četvrtini probudio Donovan Mitchell koji je počeo trpati kako je stigao i Utah je bio na samo pet zaostatka kad smo ušli u posljednju četvrtinu koja je, usput, bila puna prekida i napetosti, što je normalno za tako važnu utakmicu.

Utah je dobio tu četvrtinu s tri razlike. no izgubili su utakmicu u infarktnoj završnici u kojoj je Mike Conley imao priliku zabiti tricu za pobjedu, ali mu je lopta iscurila. Tu situaciju možete pogledati OVDJE.

[VIDEO] OGROMNI SRBIN JE HRVAČKIM ZAHVATOM SPRIJEČIO DONČIĆA DA UĐE U BORBU ŠAKAMA: /

Pogledajte video o kojem bruji NBA svijet

Jokić protiv Zupca

Nikola Jokić bio je najbolji pojedinac na utakmici s 30 poena, 14 skokova i 4 asistencije, dok je Donovan Mitchell kod Utaha zabio 22 poena uz 9 skokova. Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

Denver će na Clipperse u polufinalu Zapada, što znači da ćemo gledati izravan dvoboj Nikole Jokića i našeg Ivice Zupca pod košem.

Novo slavlje Bostona

Pomalo iznenađujuće, Boston Celticsi pobijedili su i u drugoj utakmici protiv Toronto Raptorsa u polufinalu Istoka te sad vode 2-0 u seriji. Ovu su utakmicu pobijedili rezultatom 102:99.

Jayson Tatum imao je pravi show, mladi Bostonov krilni igrač izrasta u pravu NBA zvijezdu. Sinoć je najboljoj obrani lige ukrcao 34 poena, no priča večeri ipak je bio Marcus Smart.

Inače defenzivni buldog, Smart je pronašao svoj šut u ovoj utakmici te pogodio 6 od svojih 11 pokušaja iza linije za tri poena i tako donio prevagu zelenima koji u šest playoff utakmica imaju jednako toliko pobjeda. Sažetak ove utakmice možete pogledati OVDJE.