UŽASNA VEČER ZA NAJBOLJEG HRVATSKOG KOŠARKAŠA: / Bogdanović odigrao jednu od najgorih utakmica u NBA karijeri

Hezonja je, pak, u dresu Portlanda igrao 22 minute i ubacio 12 poena

17.10.2019.
13:19

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović imao je vrlo slabu šutersku večer u 118-126 domaćem porazu Utah Jazza protiv Portland Trail Blazersa u njegovoj posljednjoj predsezonskoj utakmici uoči starta nove NBA sezone, dok je Mario Hezonja odigrao zapaženu ulogu ulaskom s klupe kod gostiju.

Bogdanović je započeo susret u početnoj petorci Utaha te je za 25 minuta provedenih na terenu promašio svih devet šutova iz igre (0-4 za dva, 0-5 za tricu) pogodivši tek jedno slobodno bacanje uz jednu asistenciju.

NEW ORLEANS, LA - Oct 11: Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic (44) goes for a rebound against New Orleans Pelicans at Smoothie King Center in New Orleans, LA on Oct 11, 2019., Image: 476277271, License: Rights-managed, Restrictions: FOR EDITORIAL USE ONLY. Icon Sportswire (A Division of XML Team Solutions) reserves the right to pursue unauthorized users of this image. If you violate our intellectual property you may be liable for: actual damages, loss of income, and profits you derive from the use of this image, and, where appropriate, the costs of collection and/or statutory damages up to $150,000 (USD)., Model Release: no, Credit line:

Hezonja solidan

Mario Hezonja je, pak, u dresu Portlanda igrao 22 minute i ubacio 12 poena (šut za dva 3-4, trica 2-4) i ostvario četiri skoka, tri asistencije i jednu osvojenu loptu. U sastavu Jazza najefikasniji je bio Donovan Mitchell sa 27 ubačaja, dok je CJ McCollum sa 28 pogodaka bio prvo ime Blazersa.

Utah je u pet predsezonskih utakmica ostvario jednu pobjedu i četiri poraza, dok je Portland, kojega u noći s četvrtka na petak očekuje još gostovanje kod Denver Nuggetsa, na omjeru 2-2.

Feb 3, 2017; Orlando, FL, USA; Orlando Magic guard Mario Hezonja (8) shoots the ball during warmups prior to the game against the Toronto Raptors at Amway Center., Image: 315183559, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights ***, Model Release: no, Credit line: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Šamanić iskoristio šansu

Luka Šamanić dobio je sedam minuta priliku u dresu San Antonio Spursa koji su kao gosti svladali Houston Rocketse sa 128-114 i za to vrijeme postigao sedam koševa (šut za dva 1-1, trica 1-1, slobodna bacanja 2-2) uz dva skoka.

LaMarcus Aldridge bio je najučinkovitiji kod Spursa sa 22 pogotka, dok je James harden predvodio Rocketse sa 40 ubačaja i 10 asistencija.

Spursima je ovo bila prva predsezonska pobjeda u četvrtom nastupu, a prije početka sezone će za dva dana još ugostiti Memphis Grizzliese. Rocketsi su predsezonu okončali sa 3-2.