Slovenski reprezentativac, Matjaž Smodiš potpisao je ugovor sa hrvatski doprvakom Cedevitom. Na taj je način postao četvero ovosezonsko pojačanje kluba iz Podsuseda nakon Warrena, Owensa i Cara.

18.8.2011.
23:55

Matjaž Smodiš na koncu je ipak potpisao ugovor s Cedevitom, unatoč pričama da ga zove Dušan Ivković u Olympiacos.

30-godišnji Slovenac viskok 205 cm, koji je u karijeri osvojio pregršt naslova, bit će član momčadi koju vodi Dražen Anzulović cijelu narednu sezonu što će Cedevitu učiniti vrlo konkurentnom u domaćim natjecanjima, regionalnoj ligi pa i u Eurokupu.

Karijeru je započeo u Krki Novo Mesto, s kojom je u sezoni 99/00 osvojio naslov slovenskog prvaka. Kasnije se preselio u talijansku Virtus Bolognu gdje se okitio naslovm talijanskog prvaka, Europe, te dva puta talijanskog kupa.

Potom je igrao za Fortitudo Bolognu gjde je ponovo osvojio prvenstvo. S moskovskim CSKA-om dvaput bio osvojio Euroligu i izabran je u drugu najbolju petorku natjecanja.