Sramota u Litvi: Hrvatska ispala već u prvom krugu!

Hrvatski košarkaši nisu uspjeli napraviti iznenađenje i u posljednjem kolu skupine C pobijediti Grke, te su se porazom od 74:69 oprostili od Europskog prvenstva već u prvom krugu.

5.9.2011.
20:58

Samo jedna dobra četvrtina nije bila dovoljna reprezentaciji Hrvatske da pobijede Grčku i ostane u igri za drugi krug. Izgubili smo sa 74:69 (25:13,19:14,14:18,16:24) i oprostili se od Europskog prvenstva.

Glavni razlog poraza treba tražiti u lošem prvom dijelu u kojem smo u jednom trenutku gubili i sa 19 poena razlike. Obrana je bila jako loša, a u napadu nismo mogli nikako pogoditi.

Ipak u posljednjoj četvrtini smo proigrali i malo pomalo stizali smo prednost Grka. U posljednjoj minuti na krilima Stanka Baraća uspjeli smo doći i na minus dva, ali više od toga nije išlo, te smo porazom zatvorili vrata drugog kruga.

"Izgubili smo u prvih 20 minuta. Prvo smo poluvrijeme igrali kriminalno, to je teško bilo stići. U završnici nismo imali snage to preokrenuti. Sve smo prokockali u utakmicama protiv Makedonije i Bosne, protiv Grka nemamo si što zamjeriti", rekao je Marko Popović.

Najbolji pojedinci u hrvatskoj reprezentaciji bili su Barać i Popović sa 14 poena, a dvoznamenkasti su bili još Simon (11) i Tomić (10). Kod Grka najbolji su bili Fotsis i Vasileiadis sa 17 poena.

"Moramo se ugledati na vaterpoliste, rukometaše i ostale, koji su bili uspješni u povijesti. Nadam se da, ako već nismo mi, da će neka druga generacija napraviti više, mnogo više", zaključio je Popović.