Real i Barça gaze i na parketima

Zaključeno je 2. kolo u košarkaške Eurolige, a najneizvjesnija utakmica se igrala u Pireju gdje je Olympiacos pobijedio Fenerbahçe 77:73.

28.10.2011.
1:31

Momčad Nevena Spahije je tako nakon dva kola jedina u skupini bez pobjede, a ovom je prilikom jedan od krivaca u završnici hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović. Naime, dvanaest sekundi prije kraja, kod 75:73 za domaćina, nekadašnji igrač Cibone izgubio je loptu i time je propala šansa Turaka za produžetak ili čak pobjedu. Ukić je igrao 32 minute za Fenerbahçe, te je postigao 13 poena, uz asistenciju i ukradenu loptu.

U toj istoj A skupini je Nancy slavio pred svojim navijačima protiv Bilbao Basketa 87:73. Utakmica je riješena u zadnjoj četvrtini koju je domaćin dobio sa 26:15. Hrvatski igrač Marko Banić je bio prvo ime gostiju, pa je utakmicu završio sa 16 poena i pet skokova, ali i čak šest izgubljenih lopti. Baskijce je doslovno razbio sjajni Nicolas Batum. Inače, igrač Portlanda je ogled završio uz 26 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Real se u Madridu dosta dugo mučio, ali je na kraju pobijedio sa 85:78 Armani Milano. Ante Tomić je za Real odigrao 14 minuta, te je postigao šest poena i uhvatio tri lopte. Imao je šut 3-4. Na drugoj strani je Leon Radošević dobio 12 minuta i postigao je dva poena (dva slobodna bacanja), uz jedan promašeni šut iz igre.

U skupini D dominiraju Barcelona i Montepaschi Siena. Katalonci su na domaćem parketu pobijedili poljski Prokom sa 88:61, dok je najbolja talijanska momčad bila bolja u svojoj dvorani od Union Olimpije sa 79:57. Za ovu potonju utakmicu je bitno reći da su Ljubljančani u prvoj četvrtini zabili samo četiri poena, dok je hrvatski košarkaš Damir Markota utakmicu završio sa šest poena, tri skoka, jednom asistencijom, te jednom ukradenom, ali i tri izgubljene lopte. Najbolji je igrač kod pobjednika bio Bo McCalleb sa 17 poena.

Košarkaši Galatasaraya nisu uspjeli usoisati prvu domaću pobjedu u ovogodišnjem natjecanju Eurolige. Ruski UNIKS je slavio u Istanbulu s 68:64. Treba napomenuti da Galatasaray može prilično žaliti za pobjedom budući da su vodili tijekom velikog dijela ogleda. U posljednjoj četvrtini UNIKS je postigao čak 23 poena, što je u utakmici malih brojki bilo presudno. Domaćinu nije pomogao niti dobar učinak našeg Lukše Andrića, koji je bio najbolji igrač Galatasaraya postigavši 14 poena. Henry Domercant je sa 16 poena bio prvi strijelac u pobjedničkoj momčadi, a ujedno je u samoj završnici postigao ključnu tricu pri rezultatu 65:64.

Skupina A: Olympiacos - Fenerbahçe 81:74 Nancy - Bilbao Basket 87:73 Redoslijed: 1. Caja Laboral 2-0 2. Bilbao Basket 1-1 3. Cantu 1-1 4. Nancy 1-1 5. Olympiacos 1-1 6. Fenerbahçe 0-2 Skupina C: Real Madrid - Armani Milano 85:78 Maccabi - Partizan 70:66 Redoslijed: 1. Real 2-0, 2. Milano 1-1 3. Maccabi 1-1 4. Charleroi 1-1 5. Anadolu Efes 1-1 6. Partizan 0-2 Skupina D: Galatasaray - UNIKS 64:68 Montepaschi Siena - Union Olimpija 79:57 Barcelona - Prokom 88:61 Redoslijed: 1. Barcelona 2-0 2. Montepaschi Siena 2-0 3. UNIKS 1-1 4. Galatasaray 1-1 5. Prokom 0-2 6. Union Olimpija 0-2