IDE GA / 'Ratnici' upisali četvrtu pobjedu u nizu: Šarić jako dobro iskoristio minutažu

Šarić je u manje od 20 minuta na terenu zabio 13 koševa (šut iz igre 5/11, trice 1/4) uz tri skoka i jednu asistenciju

23.12.2023.
9:04

Golden State Warriorsi Darija Šarića su sinoć stigli do četvrte pobjede zaredom, svladavši u San Franciscu sa 129-118 Washington Warriorse, a hrvatski je košarkaš pomogao svojoj momčadi solidnim učinkom.

OVO ĆE ODJEKNUTI /

Nije šala: Hrvatski reprezentativac na pragu je potpisa za Partizan?!

Šarić je u manje od 20 minuta na terenu zabio 13 koševa (šut iz igre 5/11, trice 1/4) uz tri skoka i jednu asistenciju. Najučinkovitiji kod Warriorsa bio je Steph Curry sa 30 ubačaja Jonathan Kuminga ubacio je s 22 koša, a Klay Thompson 20 uz četiri trice, dok je rookie Trayce Jackson-Davis zabilježio drugi uzastopni double-double sa 15 skokova i 10 koševa.

Jordan Poole je predvodio Wizardse sa 25 koševa, Corey Kispert je ubacio 18 koševa, Daniel Gafford 15 i Tyus Jones 14 .

Miami Heat je kod kuće sa 122-113 svladao Atlanta Hawkse,a predvodio ih je Tyler Herro s 30 koševa od čega je sedam trica. Duncan Robinson dodao je 27 koševa, od čega 21 u zadnjoj četvrtini. Jaime Jaquez Jr. upisao je 19 poena za Miami, a Bam Adebayo 18. Kod Hawksa je najbolji bio Trae Young sa 30 koševa i 13 asistencija.

Sacramento Kingsi su također na svom terenu sa 120-105 nadigrali Phoenix Sunse, a Domantas Sabonis je svojoj momčadi pomoao triple-double učinkom. Utakmicu je završio sa 28 poena, 12 asistencija i 11 skokova.

De'Aaron Fox je dodao 23 poena, sedam asistencija, šest skokova i tri ukradene lopte, a Keegan Murray je ubacio 21 koš za pobjedu Sacramenta.

Kevin Durant je bio najbolji pojedinac poražene momčadi sa 28 ubačaja i sedam skokova, dok je Devin Booker dodao 24 poena i sedam asistencija.

Philadelphia 76ers su sa 121-111 svladali gostujuće Toronto Raptorse, a do pobjede su ih vodili Tyrese Maxey i Tobias Harris sa po 33 koša i Joel Embiid sa 31 ubačajem. Maxey je učinku od 33 koša dodao 10 asistencija, a Harris osam skokova i sedam asistencija za pobjedu nad domaćinom Philadelphiom nad Torontom. Za Embiida ovo je bila 13. uzastopna utakmica u kojoj je postigao najmanje 30 pogodaka i ugrabio 10 skokova. Pascal Siakam predvodio je Raptorse s 31 poenom, Jakob Poeltl dodao je 19, a Gary Trent Jr. 17. OG Anunoby i Scottie Barnes ubacili su se s po 12.

Denver Nuggets su sa 122-117 bili bolji od Brooklyn Netsa, a prevodio ih je Jamal Murray s 32 poena i devet asistencija. Nikola Jokić je dodao double-double učinak, svoj 25. u sezoni, s 31 poenom, 11 skokova i sedam asistencija. Aaron Gordon dodao je 18, a Michael Porter Jr. 15 koševa za šestu pobjedu Nuggetsa u sedam utakmica. Kod Netsa najbolji je bio Cam Thomas sa 23 koša, a Cameron Johnson je dodao 17.

Houston Rockets su kod kuće sa 122-96 nadigrali Dallas Maverickse, a Alperen Sengun je upisao svoj osmi double-double u sezoni s 22 poena i 15 skokova. Jabari Smith Jr. dodao je 21 poen za Rocketse, koji su vodili sa čak 38 poena na putu do svoje 12. pobjede u 14 utakmica u Toyota Centeru. Kod Mavericksa, koji su bili bez Luke Dončića, Tim Hardaway Jr. je ubacio ​​16 koševa.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.