NEVJEROJATNO / Pogledajte urnebesne scene u NBA-u: Legenda pleše na legendarni hrvatski hit zbog Luke Dončića

Westbrook je 2017. godine osvojio MVP nagradu za najkorisnijeg igrača u regularnoj sezoni NBA lige

12.11.2023.
12:30

LA Clippersi hrvatskog košarkaša Ivice Zubca preksinoć su doživjeli poraz, bolji od njih su sa 144-126 bili domaći Dallas Mavericksi. Slovenac Luka Dončić predvodio je teksašku momčad sa 44 poena, šest asistencija i šest skokova.

OVO SE NE PAMTI /

Snajperisti po krovovima uoči utakmice, kapetan se oglasio: ‘Skandalozno! Što oni uopće rade kod nas?‘

U utakmici koja se računa kao međusezonski turnir lige Zubac je na terenu proveo 22:30 minuta i uz šut iz igre 5/9 zabio 12 koševa, pridodavši tome osam skokova i dvije blokade.

Kyrie Irving dodao je 27 poena za Dallas koji je na kraju prve četvrtine zaostajao 11 poena (33-22), a onda zahvaljujući seriji 32-2 okrenuo rezultat. Tim Hardaway Jr. je dodao 17 koševa.

Hrvatski hit treštao u Dallasu

Kawhi Leonard je bio najbolji pojedinac Clippera, utakmicu je završio sa 26 ubačaja. Ovo je bila prva turnirska utakmica Clippersa u sezoni, dok su Mavericksi popravili rezultat na 1-1. Obje momčadi igraju u Zapadnoj skupini B.

Osim Leonarda, ostale tri zvijezde Clippersa zajedno su zabile samo 36. James Harden Russell Westbrook zabili su po 14 poena, a Paul George samo osam. Dallas je kasnije u poluvremenu vodio s 28 prije nego što je zadržao prednost od 77-51 do prekida.

S obzirom da Westbrooku nije išlo na terenu, lijepo ga je bilo vidjeti rasplesanog na zagrijavanju uoči utakmice, uz hrvatski hit od E.T.-a Prazan stan koji je na listi Dallas Mavericksa za pustiti na razglas dvorane prije utakmice zbog Luke Dončića.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO