ONI SU SA STILOM UŠLI U NOVU: / Westbrook već do poluvremena imao 'triple-double', Harden zabio 53

Košarkaši Phoenixa završili su 2016. godinu porazom 86:91 na gostovanju kod Utah Jazza, a hrvatski košarkaš Dragan Bender je za 20 minuta na parketu postigao sedam koševa uz jedan skok.

1.1.2017.
10:25

Uz dvoboj Utah Jazza i Phoenix Sunsa, na Staru godinu je odigrano još pet utakmica u NBA ligi. Memphis je kao gost svladao Sacramento sa 112:98, aktualni prvaci iz Clevelanda su slavili sa 121:109 na gostovanju u Charlotteu uz 32 poena LeBrona Jamesa, a Milwaukee je pobijedio Bullse u Chicagu sa 116:96.

Harden izjednačio Chamberlaina

Houston je kao domaćin slavio protiv New Yorka sa 129:122, uz čak 53 poena Jamesa Hardena koji je pritom ostvario i "triple-double" sa 16 skokova i 17 asistencija. Harden je izjednačio učinak legendarnog Wilta Chamberlaina s najviše poena ostvarenih u "trostruko-dvostrukom" učinku. Uz to, prvi je igrač u povijesti NBA lige koji je imao preko 50 poena, 15 skokova i 15 asitencija.

'Triple-double' već na poluvremenu

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvario je Oklahoma City koji je na svom parketu svladao Los Angeles Clipperse sa 114:88 uz još jedan "triple-double" učinak Russella Westbrooka ostvaren već na poluvremenu, dok je sjajni plejmejker dvoboj završio sa 17 koševa, 14 asistencija i 12 skokova.

NBA rezultati, 31.12.

Utah - Phoenix 91-86 (D. Bender 20 min, 7 ko, 1 sk) Sacramento - Memphis 98-112 Chicago - Milwaukee 96-116 Charlotte - Cleveland 109-121 Houston - New York 129-122 Oklahoma City - LA Clippers 114-88