NITKO NE MOŽE ZAUSTAVITI BOGDANOVIĆEV JAZZ, NAJBOLJA SU MOMČAD LIGE: / Dončić je pokušao, igrao je fantastično, ali uzalud

Najbolji hrvatski košarkaš zabio je 6 poena za 36 minuta provedenih na parketu, a uhvatio je i tri skoka te jednom asistirao

28.1.2021.
8:29

Utah Jazz trenutno je momčad s najvećim pobjedničkim nizom u NBA ligi. Napisali smo istu ovu rečenicu i prije tjedan dana, kad je taj niz iznosio šest pobjeda u nizu, no Jazzeri su sinoć pobjedom nad Dallas Mavericksima (116:104) zaokružili taj broj uzastopnih pobjeda na 10.

Pokušao je Luka Dončić zaustaviti ovaj jureći vlak iz Salt Lake Cityja, no sve je ostalo samo na pokušaju. Slovenac je utakmicu završio s 30 poena, no nije imao veliku potporu suigrača u ovoj utakmici pa je Dallas tu upisao svoj treći poraz u nizu.

Ako ćemo iskreno, nije ni Bojan Bogdanović sinoć bio neka podrška suigračima, bar ne u napadu, iako je Utah na kraju slavio. Najbolji hrvatski košarkaš zabio je 6 poena za 36 minuta provedenih na parketu, a uhvatio je i tri skoka te jednom asistirao. Heroj Utaha bio je sinoć francuski centar Rudy Gobert koji je zabio 29 poena, uhvatio 20 skokova te upisao po tri blokade i ukradene lopte. Treba odati počast i Jordanu Clarksonu koji je ušao s klupe i ubacio 31 poen, od čega četiri trice. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Utah je trenutno momčad s najboljim skorom u NBA ligi.

Poraz Lakersa

Utah Jazz postao je najbolja momčad lige porazom Los Angeles Lakersa u tijesnoj utakmici protiv Philadelphije. Sixersi su slavili 107:106 u dramatičnoj završnici, a Tobias Harris bio je junak susreta jer je ubacio tricu na samom kraju, sa samo tri sekunde preostale na satu.

Harris je završio utakmicu s 24 poena, a najbolji je bio u momčadi Philadelphije Joel Embiid s 28 poena. Kod Lakersa je dominirao LeBron s 34 poena, a Anthony Davis dodao je svoja 23 poena. Inače, Philadelphia je trenutno najbolja momčad Istočne konferencije, dok su Lakersi drugi na Zapadu. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Ako ste se pitali gdje je i što radi Dario Šarić, odgovor je da ne smije igrati zbog karantene i Covid-protokola NBA lige. Njegovi su Sunsi upisali još jedan poraz, treći zaredom, sinoć im je "skalp" uzela Oklahoma koja je slavila rezultatom 102:97.

Od ostalih utakmica valja izdvojiti pobjedu Brooklyn Netsa protiv Atlante 132:128, ali tek nakon produžetka. Trojka Durant-Harden-Irving bila je na visini zadatka protiv mladih Hawksa, Durant je završio s 32 poena, Harden je zabio 31, a Irving 26. Pogledajte sažetak utakmice OVDJE.

NBA rezultati

Utah - Dallas 116:104 (Bojan Bogdanović igrao je 35:49 minuta za Utah i postigao 6 koševa (šut za dva 3-8, trica 0-1, slobodna bacanja 0-1) uz 3 skoka i 1 asistenciju

Phoenix - Oklahoma City 97:102 (Dario Šarić nije ulazio u igru za Phoenix)

San Antonio - Boston 110:106 (Luka Šamanić nije bio u sastavu San Antonija) New Orleans - Washington 124:106 Atlanta - Brooklyn 128:132 (produžetak) Miami - Denver 82:109 Philadelphia - LA Lakers 107:106 Toronto - Milwaukee 108:115 Golden State - Minnesota 123:111 Charlotte - Indiana 106:116 Cleveland - Detroit 122:107 Orlando - Sacramento 107:121