NESTAO U 58 SEKUNDI: / Pogledajte lom noge australskog Hrvata tek pristiglog u Cleveland

Puno više od utakmice izgubili su košarkaši Cleveland Cavaliersa u noći na utorak u ogledu protiv Miami Heata.

7.3.2017.
9:00

Više od toga branitelja naslova prvaka i vodeću momčad Istočne konferencije ipak može brinuti lom noge tek dovedenog australskog Hrvata Andrewa Boguta koji je u dresu novog kluba 'trajao' tek 58 sekundi. Veteran (32) iz Melbournea koji je s Golden State Warriorsima bio prvak lige 2015. godine nadao se da će se u velikom ovogodišnjem finalu moći obračunati protiv momčadi koja ga se odrekla, jasno, dođu li oba kluba u borbu za naslov, no sada je sve pod znakom pitanja nakon kontakta njegove lijeve noge i koljena Miamijevog Okara Whitea. Dijagnoza? Puknuće tibije. Oporavak? Još uvijek pod znakom pitanja, a možda je odigrao i zadnju utakmicu u sezoni.

"Težak udarac, prvenstveno za njega, a onda i za cijeli klub", prokomentirao je LeBron James, s 30 poena, 17 skokova i šest asistencija najbolji u poraženoj momčadi.

Nije mu trebalo objašnjavati što se dogodilo.

"Čuo sam lom. Čuo sam kako je puknulo", kazao je nakon poraza od Miamija koji je najviše u ovoj utakmici dobio od Diona Waitersa, 29 poena.

Što se Warriorsa tiče, oni su bili uspješni protiv Atlanta Hawksa (119-111) i to u večeri kad Stephen Curry (24 koša, trica 6-15, devet asistencija) i Klay Thompson (13 poena, trica 2-8) nisu bili najzaslužniji za to. S klupe je povukao Andre Iguodala koji je za 24 poena potrošio samo osam lopti iz igre, a tome dodao i pet skokova i četiri dodavanja za koš suigrača.

Pomogla je i odluka trenera Atlantine momčadi Mikea Budenholzera koji je na klupu početkom drugog poluvremena posjeo njemačkog razigravača Dennisa Schrödera, apsolutno najboljeg pojedinca Hawksa (23 poena za 23 minute, 19 u prvoj četvrtini). Razlog je svađa sa klupskim suigračem Dwightom Howardom uslijed akcije koja je rezultirala Curryjevom tricom.

Spomenimo i novu pobjedu u izjednačenoj završnici San Antonio Spursa, ovaj put 112-100 protiv Houston Rocketsa, unatoč 39 poena i 12 asistencija Jamesa Hardena. Jednako toliko, od čega 17 u posljednjoj četvrtini, ubacio je Kawhi Leonard za pobjedničku momčad, uključujući i poena vrijedne pobjede i blokadu upravo na Jamesu u samoj završnici. Bila je to osma uzastopna pobjeda Spursa.