NBA LIGA IMA NOVI REKORD: / Bojan Bogdanović ima namještenu ruku, ali što ovaj mladić radi je - nevjerojatno

Utakmicu nakon što je ubacio 35, Bogdanović se zaustavio na 28 poena

28.3.2019.
8:08

'Vruću' ruku ima Devin Booker čiji prosjek za ožujak iznosi 31,7 poena, no malo to znači njegovim Phoenix Sunsima koji u posljednjih deset utakmica imaju samo dvije pobjede, koji su omjerom pobjeda (17) i poraza (59) posljednja momčad Zapadne konferencije NBA lige i pretposljednja ukupno.

Nezaustavljivi Booker

Drugu uzastopnu utakmicu Booker je 'počastio' suparnike sa 50+ poena, točnije nakon što je 59 ubacio Utah Jazzu, u noći na četvrtak najbolji je košarkaš Phoenixa stavio 50 uz deset skokova, a time i postavio rekord najjače košarkaške lige svijeta. Naime, 22-godišnji je šuter Sunsa postao najmlađi igrač NBA lige ikad koji je povezao dvije utakmice sa 50 ili više koševa i tek drugi u povijesti kluba kojem je to pošlo za rukom. Nadalje, s 30 poena koliko je postigao do poluvremena postao je tek treći igrač u posljednjih 15 godina koji je u dvjema utakmicama zaredom to ostvario.

Unatoč navedenom Sunsi su poraženi od Washington Wizardsa 121-124, a valja spomenuti i napokon 'opipljiv' učinak Dragana Bendera. Drugi put u devet dana, ali i tek drugi put ukupno u posljednja dva mjeseca bio je hrvatski košarkaš dvoznamenkast po broju poena. Točnije, zaustavio se na 12 i imao šest skokova.

Bogdanović ubacio 28

Sa odličnim igrama nastavio je i Bojan Bogdanović čija je momčad, ipak, pred početak doigravanja u padu forme. Dan nakon što je za samo 26 minuta sa 35 poena (uz šut 13-16) 'pokopao' Denver Nuggetse, Bogdanović se zaustavio na 28 uz četiri asistencije. Pobjedu su i to zahvaljujući seriji 24-0 odnijeli igrači Oklahoma City Thundera 107-99 uz 133. triple-double karijere Russella Westbrooka (17 poena, 11 skokova, 15 asistencija), 31 koš Paula Georgea i 25 uz 12 skokova Stevea Adamsa.

NBA liga, rezultati:

Chicago Bulls - Portland Trail Blazers 98-118 Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 103-118 Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 107-99 Phoenix Suns - Washington Wizards 121-124 Utah Jazz - LA Lakers 115-100