SPUSTI SE, BABO / Bogdanović jedan od glavnih protagonista treće uzastopne pobjede Jazza: Pogledajte njegov majstorski potez

8.2.2022.
6:58

Utah Jazz Bojana Bogdanovića noćas po hrvatskom vremenu u Salt Lake Cityju došao je do treće uzastopne pobjede. Ovog puta, Jazzeri su bili bolji od New York Knicksa 113-104. Donovan Mitchell, najbolji košarkaš Utah Jazza, bio je najbolji pojedinac utakmice sa 32 poena i 7 skokova i 6 asistencija. Imao je i 4 ukradene lopte.

NBA LUDILO /

Bogdanović ubojica Nuggetsa: 'Uvijek se šalimo oko toga. Mogao bi Bojan komotno biti kapetan te momčadi'

Babo ubacio 20 poena

Bogdanović je za 32 minute igre zabio 20 poena, uz 4 skoka i 1 asistenciju. Šut iz igre imao je 6-14, za tricu 2-7, slobodna je gađao 6-6. Pogledajte samo njegov rad nogu i potez protiv Fourniera...

Rođeni Mostarac trenutno je na prosjeku od 17.9 poena, 4.3 skoka i 1.8 asistencija po utakmici. Također, Mike Conley dodao je 18 poena uz 7 asistencija.

Julius Randle postigao je 30 poena i predvodio je New York Knickse u poenima. Mitchell Robinson dodao je rekordnih 19 poena u sezoni, 21 skok i tri blokade. R.J. Barrett je imao 23 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Evan Fournier 16 poena. No, to nije bilo dovoljno za pobjedu i Knicksi su izgubili treću utakmicu zaredom.

Žilavi Knicksi

Jazz su se dvaput vraćali nakon zaostatka od 12 poena i otvorili četvrtu četvrtinu nizom od 16-6, poveli 98-92. Royce O'Neale pogodio je uzastopne trice - svoje prve koševe na utakmici - te završio niz Jazzera...

New York je smanjio zaostatak na 98-97 nakon trice Aleca Burksa. Mitchell je asistirao Udoku Azubuikea i Bogdanovića za koševe kako bi sačuvao vodstvo Jazza. Završio je niz od 7-0 tricama, čime je Utah povela sa 105-97 sa 1:08 prije kraja.

Jazz je povećao prednost od 10 poena početkom treće četvrtine kada je Azubuike zakucao za 68-58. No, onda se Utah ugasila. Jazz je bio dosta hladan u napadu, postigavši ​​jedan koš u intervalu od šest minuta i to ih je dovelo u probleme, budući da su bili propustili priliku prelomiti utakmicu i odvesti ju u neke svoje, nepovratne vode za Knickse. Utah je promašila 13 od 14 šuteva i izgubila pet lopti u tom rasponu, dopuštajući Knicksima povratak. No, društvo iz Velike Jabuke nije uspjelo pobijediti.

S omjerom pobjeda i poraza 33-21 Utah je četvrti na Zapadu, dok je New York sa 24-30 12. na Istoku.

Sunsi bolji od Bullsa

Vodeći sastav lige Phoenix Sunsi ostvarili su vrijednu 127-124 pobjedu protiv jednog od vodećih sastava istoka Chicago Bullsa, ali konačna razlika ne govori pravu sliku utakmice. Naime, Sunsi su krajem treće četvrtine vodili sa 27 razlike 88-61) i iako su se Bullsi primakli na 113-104 sredinom četvrte završnica usptvari nije bila neizvjesna jer je 1:40 minuta prije kraja ponovno bilo sigurnih 127-112 za goste. Završnom serijom 12-0 Bullsi su tek ublažili poraz.

Devin Booker je sa 38 pogodaka predvodio lanjske finaliste, Chris Paul je dodao 19 koševa uz 11 asistencija, dok Bullsima nisu bila dovoljna dva raspoložena igrača, DeMar DeRozan sa 38 te Zach LaVine sa 32 poena.

Sunsi su s omjerom 43-10 uvjerljivo vodeći na Zapadu i u čitavoj ligi, dok su Bullsi sa 33-21 na diobi trećeg mjesta na Istoku.

Warriorsi u naletu

Golden State Warriorsi ostvarili su devetu pobjedu zaredom rutinski kao gosti svladavši Oklahoma City Thunder sa 110-98. Klay Thompson je sa 21 košem bio prvi strijelac Warriorsa, no prvo ime pobjedničkog sastava bio je Stephen Curry kojemu je jedan skok nedostajao do "triple-double" učinka, zaustavio se na 19 ubačaja, 10 asistencija i 9 skokova. Luguentz Dort sa 26 i Darius Bazley sa 20 poena bili su najbolji kod Thundera.

Warriorsi su sa 41-13 drugi na zapadu, dok je Thunder 14. sa 17-36.

Miami prvi na Istoku

Miami Heat učvrstio se na vrhu istoka sigurnom 121-100 gostujućom pobjedom protiv Washington Wizardsa. Bam Adebayo je sa 21 košem bio najefikasniji kod Heata, dok je Corey Kispert ubacio 20 za Wizardse.

Heat je sada na omjeru 35-20, a Wizardsi su 11. na Istoku sa 24-29.

Toronto Raptorsi ostvrili su šestu uzastopnu pobjedu nadigravši kao gosti Charlotte Hornetse, kojima je ovo peti poraz zaredom, sa 116-101.

Toronto je sada šesti na Istoku sa 29-23, dok je Charlotte sa 28-27 deveti.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

Utah - New York 113-104
Bojan Bogdanović igrao je 31:44 minuta za Utah i postigao 20 koševa (šut za dva 4-7, trica 2-7, slobodna bacanja 6-6) uz 4 skoka i 1 asistenciju
Charlotte - Toronto 101-116
Washington - Miami 100-121
Chicago - Phoenix 124-127
Oklahoma City - Golden State 98-110