Nakon dugo vremena Cibona ima razlog za slavlje!

Košarkaši zagrebačke Cibone pobijedili su francuski Cholet sa 77:70 u prvom nastupu na kvalifikacijskom turniru za Euroligu u litavskom Vilniusu.

29.9.2011.
21:49

Momčad trenera Joke Vrankovića ovom je pobjedom ostala u utrci za plasman u najelitnije klupsko košarkaško natjecanje. Na tom bi putu trebali uspješno preskočiti još dvije prepreke. Naime, u Vilniusu i Charleroiu igraju se dva kvalifikacijska turnira. Na oba će zaigrati osam momčadi, a samo će pobjednici igrati ove sezone u Euroligi, dok će ostalih 14 klubova igrati u Eurokupu. Cibona je pobjedu protiv Choleta osigurala zahvaljujući prvenstveno odličnoj obrani u zadnjih 15 minuta utakmice. Bio je to većim dijelom vrlo izjednačen susret, u kojem je Cholet do najveće prednosti, 53:47, stigao u 25 minuti. Vodili su Francuzi u 29. minuti sa 56:53. Vukovi su tada napravili seriju 14:0, poveli sa 67:56 u 35. minuti i prelomili utakmicu. Antwain Barbour je bio najbolji igrač Cibone sa 16 poena (5:9 iz igre, 6:7 iz slobodnih bacanja), uz po 3 skoka i asistencije, te 7 iznuđenih osobnih pogrešaka. Harper je dodao 13, Rudež 11, a Hase 10 poena. U Choletu je najbolji bio Talor Battle s 23 koša.