SVI PORAŽENI / Loša večer za Hrvate u NBA-u: Detroit nezaustavljivo tone, Clippersima prekinut niz pobjeda

Cade Cunningham predvodio je Detroit s 28 poena, 10 asistencija i šest skokova, ali je imao i šest izgubljenih lopti. Jaden Ivey dodao je 24 poena i sedam asistencija.

22.12.2023.
9:32

Utah Jazz je nanio 25. poraz zaredom Detroit Pistonsima svladavši ih sinoć sa 119-111, a dvojica hrvatskih košarkaša Luka Šamanić i Bojan Bogdanović nisu bili raspoloženi.

UVJERLJIVO PRVI /

Real nastavio dominaciju u Euroligi: Hezonja i Musa 'zatrpali' koš Partizana

Luka Šamanić je odigrao nešto manje od od deset minuta za Utah, a uz pet promašaja iz igre zabio je samo dva koša s linije slobodnih bacanja pridodavši tome pet skokova. Ni Bojan Bogdanović nije imao večer za pamćenje, osim što je njegov Detroit došao na rub izjednačavanja najgoreg rekorda u povijesti NBA, on je u 34:35 minuta na terenu uz izrazito loš šut iz igre 3/12 (trice 2/7) zabio samo osam koševa uz jedan skok, jednu asistenciju i jednu blokadu.

Najbolji pojedinac Utaha bio je Kelly Olynyk sa 27 koševa, šest asistencija i četiri ukradene lopte.

A LA Clippersima Ivice Zubca prekinut je niz od devet pobjeda, sinoć su bolji od njih sa 134-115 bili domaći Oklahoma City Thunder. Shai Gilgeous-Alexander ubacio je 31 poen i predvodio Oklahoma City do treće uzastopne pobjede.

U redovima Clippersa najbolji je bio James Harden s 23 poena, Paul George je dodao 22, a Russell Westbrook 15 poena i 13 skokova. Zubac je na terenu proveo 16:56 minuta i zabio je šest koševa (šut iz igre 3/4) uz tri skoka i tri asistencije.

Milwaukee Bucks su nanijeli četvrti uzastopni poraz Orlando Magicu pobijedivši ga na svom terenu sa 118-114.

Buckse je do pobjede vodio Giannis Antetokounmpo sa 37 koševa i 10 skokova, Damian Lillard je dodao 24 koša. Khris Middleton i Brook Lopez bili su jedini strijelci Bucksa s dvoznamenkastim udjelom s po 14 poena.

Paolo Banchero zabio je 23 poena za Orlando, a Moritz Wagner ušao je s klupe za 21 poen i osam skokova.

Minnesota Timberwolves su kod kuće sa 118-111 svladali LA Lakerse i tako se izjednačili s vodećom momčadi NBA Bostonom po broju pobjeda i poraza (21-6).

Anthony Edwards postigao je 27 koševa, uhvatio sedam skokova i pet asistencija za Minnesotu, Karl-Anthony Towns dodao je 21 poen, a Rudy Gobert zabilježio je double-double učinak s 15 poena i 13 skokova.

Anthony Davis je bio najbolji pojedinac Lakersa, utakmicu je završio s 31 poenom čemu je dodao osam skokova.

Washington Wizards su na gostovanju sa 118-117 nadigrali Portland Trail Blazerse. Kyle Kuzma je za pobjedu gostiju ubacio 32 koša uz osam skokova i šest asistencija, a Washington nije zaostajao  ni u jednom trenutku za domaćinom.

Tyus Jones ubacio je pet trica i zabio 24 poena, dok je Daniel Gafford upisao 16 poena, osam skokova, šest blokada za tek treću pobjedu u 20 utakmica za Washington. Anfernee Simons postigao je najbolji rezultat sezone - 41 poen za Portland, koji je izgubio osmi put u devet utakmica.

Chicago Bulls su na svom terenu sa 114-95 nadigrali San Antonio Spurse. Coby White je treću uzastopnu pobjedu Chicaga ubacio 22 koša, a Devin Vassell predvodio je Spurse s 21 poenom. San Antonio je izgubio tri uzastopne utakmice i 21. od prethodne 22.

New Orleans Pelicans su kod kuće sa 123-104 svladali Cleveland Cavaliers. Trey Murphy III zabio je rekordnih 28 koševa za New Orleans, a CJ McCollum dodao je 18 koševa.

Memphis Grizzlies su sa 116-103 pobijedio gostujuće Indiana Pacerse, a najzaslužniji za pobjedu bio je Desmond Bane koji je zabio 22 od svojih 31 koša u drugom poluvremenu. Obi Toppin zabio je 22 poena za Indianu, koja je izgubila peti put u posljednjih šest utakmica.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.