NBA LIGA / Lakersi srušili Clipperse u prvom gradskom derbiju sezone, Boston utrpao 155 poena Indiani

Zanimljivo je bilo noćas u NBA ligi. Lakersi su dobili Clipperse, dok su Celticsi razbili Pacerse

2.11.2023.
6:52
AP Images

Itekako se puno toga događalo u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, NBA ligi, noćas po hrvatskom vremenu. Odigrano je čak 13 utakmica, a u derbiju večeri Los Angeles Lakersi su kao domaćini tijesno dobili Los Angeles Clipperse nakon produžetka 130-125.

NBA LIGA /

Fantastični Ivica Zubac školovao 19-godišnjeg mladića o kojem bruji čitava Amerika

NBA LIGA /

Iz mjeseca u mjesec Voyo donosi jedinstveno borilačko iskustvo

FNC 13 ove subote, 4. studenog, stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo od 20.00 u prijenosu UŽIVO

Raspoloženi su bili košarkaši Celticsa, koji su utrpali 155 poena Indiani na svom terenu i ostavili ih na 104 zabijena. Bila je to utakmica bez obrana, praktički, a u prvoj četvrtini Boston je zabio 44 poena, dok je Indiana stavila 27.

Celticsi su u drugoj zabili 31 poen, u trećoj 34, a u posljednjoj četvrtini čak 46 poena. No, nisu bili jedina momčad koja je utrpala velik broj poena. Utah Jazz je u Salt Lake Cityju pobijedio Memphis 133-109, a Toronto je 130 poena ubacio Bucksima koji su u porazu na gostovanju u Kanadi ostali na 111 poena. Upravo su pobjednici navedenih susreta bili i najraspoloženiji po broju ubačenih poena suparniku ove noći. Idemo redom...

Bila je to prava bitka za Los Angeles u kojoj je sudjelovao i svoj obol Clippersima dao i Ivica ZubacZu je na parketu proveo 29 minuta i upisao 7 poena uz 9 skokova. Šut iz igre mu je bio 3-0, slobodna bacanja je gađao 1-2. Nije mu bilo lako, ispred sebe, na sebi, bitku pod košem je vodio s Anthonyjem Davisom, jednim od najboljih centara lige...

Kawhi Leonard i Paul George predvodili su trupe Clippersa protiv nezaustavljivog KraljaLeBrona Jamesa, najboljeg igrača susreta. Leonard je upisao 38 poena, George 35, ali obojica su izgubili u okršaju protiv LeBrona koji je uz 35 poena uzeo i 11 skokova, 7 dodavanja, jednu loptu i dvije blokade. Anthony Davis, centar koji izaziva strahopoštovanje svojom pojavom na parketu, košarkaškim uglednom, pedigreom i igrama, upisao je učinak od 27 poena, 10 skokova i 3 dodavanja. Imao je 4 blokade i dvije oduzete lopte. D'Angelo Russell ubacio je 27 poena uz 6 dodavanja.

Clippersi su sad na tri pobjede i dva poraza, dok su Lakersi na istom skoru. Imaju 3-0 doma, dok su Clippersi obje izgubili u gostima. Što se tiče Ivice Zubca, nakon 5 odigranih susreta u tekućoj sezoni na prosjeku je od 12.8 poena, 7. 8 skokova i dvije blokade. Za spomenuti kako je James Harden, novopridošla zvijezda Clippersa, poraz svoje nove momčadi odgledala s klupe.