LAKERSI RAZVALILI BLAZERSE U POSEBNO EMOTIVNOJ UTAKMICI ZA NJIH I DOŠLI NA KORAK DO DRUGOG KRUGA: / James briljirao u čast Kobeja Bryanta

Lakersi slavili u posebno emotivnoj utakmici za njih

25.8.2020.
6:35
Screenshot: You Tube

Los Angeles Lakersi su u utorak ujutro po hrvatskom vremenu u Orlandu "pod balonom" pobijedili Portland Trail Blazerse rezultatom 135:115 i poveli u seriji s 3-1 na 42. rođendan Kobeja Bryanta, zbog čega su u dvoboju nastupili u posebno dizajniranim crnim dresovima. OVDJE pogledajte najzanimljivije trenutke dvoboja.

MIAMI SENZACIONALNO POMEO INDIANU: /

Goran Dragić imao svoj mali privatni šou; Bucksi na korak do drugog kruga

Datum (24.08.) u sebi ima dva broja, 24 i 8

Na taj način odati su počast legendarnom košarkašu, jednom od najboljih ikad, koji je ovog siječnja poginuo u tragičnoj nesreći u kojoj se srušio helikopter u kojemu je putovao.

Datum (24.08.) u sebi ima dva broja, 24 i 8, koje je legandarni Kobe nosio na dresu tijekom svoje karijere. Bryant i njegova 13-godišnja kćer Gianna Maria Onore poginuli su 26. siječnja u Calabasasu u Kaliforniji u padu helikoptera u kojem je ukupno bilo devetero ljudi. Nitko nažalost nije preživio.

Double-double Jamesa

Najbolji košarkaš današnjice LeBron James ostvario je u ovoj utakmici double-double učinak od 30 poena i 10 skokova u 28 minuta igre uz 83 % šuta iz igre, prije nego što je sjeo na klupu krajem treće četvrtine. Lakersi su u utakmici vodili 38 poena razlike za svoju treću uzastopnu pobjedu u seriji, u prvom doigravanju za klub još od 2013. James je postao treći igrač u povijesti u playoffu koji je ostvario utakmicu s najmanje 30 poena uz 10 skokova i najmanje 80 % šuta iz igre, te se tako pridružio Chrisu Paulu i Michaelu Jordanu.

Također, postao je prvi Laker s najmanje 30 poena i 10 asistencija u jednoj playoff utakmici, još od Kobea Bryanta koji je to ostvario 25 svibnja 2010.

Lillard zabio 11 poena i napustio parket zbog ozljede

Prvo ime Blazersa Damian Lillard zabio je 11 poena prije nego je u trećoj dionici igre napustio parket zbog ozljede desnog koljena. BiH košarkaš Jusuf Nurkić dodao je 20 poena i 13 skokova.

Centar Lakersa Anthony Davis postigao je 18 poena za 18 minuta igre. Vodeća momčad Zapada u osnovnom dijelu sezone u srijedu može zaključiti seriju.

Rajon Rondo nije nastupio za Lakerse zbog problema s leđima.

NBA doigravanje - 1. krugISTOČNA KONFERENCIJA Orlando - Milwaukee 106:121 (Milwaukee vodi sa 3-1 u seriji na četiri pobjede)

Miami - Indiana 99:87 (Miami je sa 4-0 prošao u konferencijsko polufinale)

ZAPADNA KONFERENCIJA Oklahoma City - Houston 117:114 (rezultat je izjednačen na 2-2 u seriji na četiri pobjede)

Portland - LA Lakers 115:135 (Los Angeles vodi sa 3-1 u seriji na četiri pobjede)