OGLAS

KEVIN DURANT NIJE IMAO MILOSTI: / Zvijezda Warriorsa dijelila blokade kao na traci i to bez - tenisice

Deset utakmica odigrano je u noći na subotu u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a samo su četiri momčadi obranile svoj parket pod naletima suparnika iz drugih gradova.

21.10.2017.
11:26

Među onima koji su upisali domaći poraza bili su i Indiana Pacersi najboljeg hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića. Bolji od njih u Bankers Life Fieldhouseu bili su košarkaši Portland Trail Blazersa rezultatom 114-96 u utakmici u kojoj su još jednom potvrdili da vole oglede protiv suparnika iz Indianapolisa kojeg su svladali u osam od posljednjih deset sučeljavanja.

Bogdanović je bio dio startne petorke Pacersa i jedan od samo četvorice igrača koji su utakmicu okončali s dvoznamenkastim brojem poena. Preciznije, ubacio je Bogdanović 11 koševa gađajući iz igre 4-9 u 24 odigrane minute koje je iskoristio i za četiri skoka. C.J. McCollum radio je najviše štete domaćoj momčadi s 28 koševa i sedam uhvaćenih loptiuz odličnih 12-18 iz igre.

Poraz su upisali i košarkaši Philadelphia 76ersa u svom Wells Fargo centru u kojem su ugostili Boston Celticse. Završilo je 102-92 za momčad predvođenu Kyrieom Irvingom koji je uz 21 poen imao i šest skokova i četiri asistencije. Svi igrači Philadelphijine petorke ubacili su jedanaest ili više poena, a double-doubleu je blizu bio i Dario Šarić koji je s klupe sakupio nepune 24 minute igre. Ubacio je devet koševa gađajući 4-10 iz igre, od čega 0-4 za tri poena. Imao je deset uhvaćenih lopti, ali i šest izgubljenih, najviše od svih igrača na utakmici.

U dvoboju Phoenixa i Los Angeles Lakersa briljirao je novak Lonzo Ball, koji je za pobjedu Lakersa 132-130 upisao 29 poena, 11 skokova i 9 asistencija. Hrvatski centar Ivica Zubac nije igrao za Lakerse, dok je Dragan Bender u dresu Phoenixa za 19 minuta upisao 3 koša i 7 skokova.

I Mario Hezonja je imao skroman učinak, u 15 minuta ostvario je 3 koša, 3 skoka i 1 asistenciju, a njegov Orlando izgubio je od Brooklyna 121-126.

Ante Žižić nije igrao za Cleveland, ali viceprvaci NBA lige su u gostima lakoćom dobili Milwaukee, za koji je sa 34 poena i po osam skokova i asistencija briljirao Giannis Antetokounmpo, sa 116-97. Cleveland ove sezone ima puno više opcija u napadu. Uz LeBrona Jamesa, koji je ubacio 24 koša i imao osam asistencija, iskazali su se i Kyle Korver te Kevin Love (12 skokova) sa po 17 poena, Jae Crowder dodao je 14, a Derrick Rose 12 koševa.

Pobjedu su ostvarili i branitelji naslova Golden State Warriorsi, koji su svladali New Orleans sa 128-120. Trojka Curry-Thompson-Durant nije imala milosti za domaćina, Klay Thompson je ubacio 33, Stephen Curry 28 (sedam asistencija), a Kevin Durant 22, koša uz osam uhvaćenih lopti i čak sedam blokada.

Neke od njih stigle su u trenucima dok je igrao bez jedne tenisice na nogama... Za poraženu momčad su Anthony Davis i DeMarcus Cousins ubacili svako po 35 poena, a kombinirano su imali i 32 skoka.

NBA liga, rezultati:

New Orleans Pelicans - Golden State Warriors 120:128 Dallas Mavericks - Sacramento Kings 88:93 Brooklyn Nets - Orlando Magic 126:121 (Mario Hezonja za 15 minuta ostvario 3 koša, 3 skoka, 1 asistenciju za Orlando) Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 130:132 (Dragan Bender za 19 minuta upisao 3 koša i 7 skokova za Phoenix / Ivica Zubac nije igrao za Lakerse) Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 100:97 Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 109:91 Indiana Pacers - Portland Trail Blazers 96:114 (Bojan Bogdanović za 24 minute ubilježio 11 koševa i 4 skoka za Indianu) Philadelphia 76ers - Boston Celtics 92:102 (Dario Šarić u 24 minute ostvario 9 koševa, 10 skokova, 2 asistencije za Sixerse) Washington Wizards - Detroit Pistons 115:111 Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 97:116 (Ante Žižić nije igrao za Cleveland)