BLOK PARTY / Ivica Zubac odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri: Nije promašivao pa upisao 'bananu' za pobjedu i rekord karijere

Ivica Zubac bio je jedan od najboljih igrača u svojoj momčadi, a u posljednjim trenucima susreta upisao je i blokadu koja je Clippersima donijela pobjedu

28.2.2022.
8:48

Ivica Zubac odgirao je jednu od najboljih utakmica u NBA karijeri u pobjedi svojih Los Angeles Clippersa nad Houston Rocketsima. Njegovi Clippersi u napetoj završnici slavili su s 99:98.

VEZNJAK ODUŠEVIO XAVIJA /

'Nisam vidio igrača poput njega. Modrić je velikan, ali što se toga tiče on je najbolji na svijetu'

Zubac je odigrao fantastičnu utakmicu te nije upisao niti jedan promašaj iz igre. Gađao je 5/5 iz igre, uhvatio je 15 skokova, podijelio tri asistencije, imao jednu ukradenu loptu te je postavio rekord karijere sa šest blokada.

Sa slobodnih bacanja gađao je 4/6, a s 15 skokova je izjednačio osobni učinak sezone. Odradio je Zubac blok party u Houstonu. Valja istaknuti da je s posljednjom 'bananom' osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Heroj večeri

Zubac je sjajno ispratio akciju Dennisa Schrödera i Christian Wooda te je blokirao Wooda koji je krenuo na polaganje. Suci su prvo svirali prekršaj, ali su nakon izazova trenera promijenili odluku te je Zubac bio heroj svoje momčadi.

Na kraju je još Jalen Green imao dva pokušaja za pobjedu, ali se rezultat nije mijenjao. Zubac je odigrao 34 minute, nakon što je protiv Lakersa koji dan ranije odigrao svega 18 minuta.

"Nisam imao dovoljno energije protiv Lakersa, sve je bilo prebrzo. To mi je bio poziv na buđenje", rekao je Zubac nakon fantastične utakmice.

Sjajnu predstavu Ivice Zupca i njegov blok party u Houstonu pogledajte OVDJE!

Uz našeg Ivicu, Clipperse je predvodio Reggie Jackson s 26 koševa, dok je kod Rocketsa bio najbolji Garrison Matthews sa 17 poena.

Utah Jazz je slavio protiv prve momčadi zapadne konferencije, Phoenix Sunsa, a naš Bojan Bogdanović upisao je 11 poena. Najbolji kod Jazzera bio je Donovan Mitchell s 26 poena, dok je Sunse predvodio Devin Booker s 30 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija.

New York Knicks - Philadelphia 76ers 109-125
Phoenix Suns - Utah Jazz 114-118
(Bojan Bogdanović je odigrao 30:01 minuta za Utah, zabio je 11 koševa, ugrabio dva skoka i upisao dvije asistencije)
Indiana Pacers - Boston Celtics 128-107
Charlotte Hornets - Detroit Pistons 126-127 (produžetak)
Houston Rockets - LA Clippers 98-99
(Ivica Zubac je odigrao 33:57 minuta za LA Clipperse, zabio je 14 koševa, ugrabio 15 skokova, upisao tri asistencije,jednu ukradenu loptu i šest blokova)

6. Denver 59,0 61 36 25
  7. Minnesota 52,5 61 32 29