HRVATSKA VODILA PROTIV NBA MOMČADI PA SE NA KRAJU RASPALA: / Mršićevi momci neslavno debitirali u ljetnoj ligi

5.7.2019.
22:51
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvatska košarkaška reprezentacija pod vodstvom novog izbornika Veljka Mršića upisala je poraz u svom premijernom nastupu u NBA ljetnoj ligi u Las Vegasu. Detroit Pistonsi svladali su ih rezultatom 96:80.

Prvo poluvrijeme Hrvatska bez svojih najvećih zvijezda nije izgledala loše protiv mlade momčadi Detroita iz koje će tek nekoliko igrača na kraju ljetne lige imati profesionalne ugovore.

MENADŽER DRAŽENA PETROVIĆA OTKRIO NEPOZNAT DETALJ O KOŠARKAŠKOM MOZARTU: /

"Netsi nisu bili dovoljno zagriženi i on je to osjećao..."

Ameri brži i snažniji

Šakić, Badžim i Čakarun pobrinuli su se da Hrvatska ode s vodstvom na poluvrijeme, no u drugom dijelu je sprema NBA momčadi došla do izražaja. NBA igrači jednostavno su brži i fizički moćniji od naših reprezentativaca te koristili su naše promašaje i raspadanje zonske obrane.

Najbolji pojedinac susreta bio je Khyri Thomas s 26 poena, dok je u Mršićevoj momčadi najbolji bio Željko Šakić sa 17 poena.

Hrvatska će u NBA ljetnoj ligi odigrati još najmanje četiri utakmice: u nedjelju protiv Brooklyna, u utorak protiv Oklahome i u srijedu protiv Dallasa, a četvrti protivnik još nije poznat.