HEZONJA I PORTLAND PREKINULI CRNI NIZ: / Harden odigrao još jednu večer za pamćenje, Zubac opet u prvom sastavu

Učinak večeri imao je James Harden koji je sa 49 koševa, šest asistencija i pet skokova predvodio Houston do sedme uzastopne pobjede

17.11.2019.
10:37

Los Angeles Clippersi su svladali na svom parketu u Staples Centeru Atlantu s čak 49 koševa prednosti 150:101, iako su igrali bez svoje prve zvijezde Kawhija Leonarda. Ivica Zubac se vratio u startnu postavu te za 17 minuta postigao sedam koševa uz devet skokova, četiri asistencije i četiri blokade.

No, zato je drugu utakmicu u nizu momčad predvodio povratnik Paul George, kojemu je za 37 koševa bilo potrebno samo 20 minuta u igri. Briljirali su igrači s klupe Clippersa, koji su suparnike na drugoj strani nadigrali sa 81-35, a predvodio ih je Lou Williams sa 25 poena, dok je Jerome Robinson ubacio 21. Ivica Zubac se vratio u startnu postavu te za 17 minuta postigao sedam koševa uz devet skokova, četiri asistencije i četiri blokade. Trae Young je sa 20 koševa i šest asistencija bio najbolji kod Hawksa. Pogledajte sažetak utakmice OVDJE.

[VIDEO] 'LEBRON JAMES ODSAD JE PREMIJER SRBIJE': /

Nehumano je što je Kralj napravio dvojici srpskih košarkaša

Hezonja učinkovit

Portland je prekinuo niz poraza slavljem u San Antoniju 121:106, iako su Trail Blazersi zaostajali za 15 koševa osam i pol minuta prije kraja utakmice. Mario Hezonja je za pobjednike ubacio osam koševa te imao tri skoka i dvije asistencije za 16 minuta. Pogledajte sažetak utakmice OVDJE.

Učinak večeri ponovno je imao James Harden. U sedmoj uzastopnoj pobjedi Rocketsa, 125-105 na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa, Harden je treću utakmicu zaredom, a 84. put u karijeri ubacio 40 ili više poena. Da bi postigao 49 koševa Harden je ispucao 41 loptu, što mu je rekord karijere. Pogodio je 16 šuteva iz igre. Ben McLemore je ubacio 20 poena, a po 19 koševa postigli su Austin Rivers i Chris Clemons. Houston je bio bez ozlijeđenih Russella Westbrooka, Clinta Capele i Erica Gordona, dok je Minnesoti nedostajao Andrew Wiggins koji je propustio drugu utakmicu zaredom iz osobnih razloga. Karl-Anthony Towns je predvodio "vukove" sa 27 koševa i 15 skokova.

Pogledajte sažetak utakmice OVDJE.

Popovich isključen

Utakmicu nevjerojatnih preokreta, zapleta i raspleta odigrali su u San Antoniju Spursi i Trail Blazersi, u kojoj je na kraju slavila momčad iz Portlanda sa 121:116 i tako produbila rezultatsku krizu momčadi Gregga Popovicha koja je doživjela peti uzastopni poraz.

Legendarni trener Spursa nije dočekao kraj utakmice na terenu, jer je početkom treće četvrtine zaradio dvije tehničke pogreške, a time i isključenje, u trenutku kad su Spursi zaostajali za 13 koševa (64-77). Vođenje momčadi su u tom trenutku preuzeli Tim Duncan i Becky Hammon. U 9 i pol preostalih minuta u trećoj dionici, San Antonio je minus od 15 poena pretvorio u +6 (96-90) na ulazu u posljednju četvrtinu.

Spursi su od 31. do 40. minute ubacili 29, a primili samo pet koševa te zaostatak od devet koševa pretvorili u +15 (106:91) osam i pol minuta prije kraja. No, u posljednje četiri minute Portland je napravio 17:6 i došao do pobjede.

Trail Blazerse je do pete pobjede u sezoni predvodio C. J. McCollum sa 32 koša, sedam asistencija i šest skokova. Damian Lillard je ubacio 22 poena, ali je šutirao samo 4/19 iz igre. Hassan Whiteside je završio dvoboj sa 21 košem, 12 skokova i tri blokade. Mario Hezonja je za pobjednike u 16 minuta postigao osam koševa (šut 3/5) te imao tri skoka i dvije asistencije. LaMarcus Aldridge je protiv svoje bivše momčadi postigao 30 koševa uz 13 skokova i bio najbolji igrač Spursa.

Dallas slavio protiv prvaka

Giannis Antetokounmpo je ubacio 26 koševa uz 13 skokova i šest asistencija za sedmu pobjedu Milwaukeeja u posljednjih osam nastupa. Bucksi su slavili sa 102-83 na gostovanju kod Indiana Pacersa, kojima se vratio centar Myles Turner, ali ni njegov double-double učinak (16 koševa, 11 skokova), ni onaj Domantasa Sabonisa (11 poena, 14 skokova) nisu mogli spriječiti poraz domaće momčadi.

Luka Dončić je ubacio devet od svojih 26 koševa u posljednjoj četvrtini dvoboja protiv aktualnih NBA prvaka Toronto Raptorsa te tako pomogao Dallasu na putu do domaće pobjede 110:102. Slovenski reprezentativac je pritom imao i 15 koševa te sedam asistencija, a pogodio je 15 od 19 slobodnih bacanja. Kristaps Porzingis je za pobjednike ubacio 20 koševa uz 15 skokova. Toronto su predvodili Norman Powell sa 26 koševa te Fred VanVleet sa 24 poena i sedam asistencija.

Iako su bili bez Kyrieja Irvinga košarkaši Brooklyn Netsa slavili su na gostovanju u Chicagu sa 117:111. Goste su predvodili Spencer Dinwiddie sa 24 koša i Joe Harris sa 22 uz osam asistencija Zach LaVine je bio prvo ime Bullsa sa 36 poena.

Charlotte Hornetsi su drugu utakmicu zaredom dobili šutom za tricu u posljednjim trenucima dvoboja. Nakon što je Malik Monk sa sirenom 'pokopao' Detroit Pistonse, Devonte' Graham je 2.8 sekundi prije kraja pogodio tricu u Madison Square Gardenu za pobjedu 103-102 nad New York Knicksima. Graham je pogodio devet trica i završio utakmicu sa 29 koševa. Kod Knicksa je najbolji bio R. J. Barrett sa 22 poena.

Chicago Bulls - Brooklyn Nets 111:117 (LaVine 36p / Dinwiddie 24p) Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 83:102 New York Knicks - Charlotte Hornets 102:103 Miami Heat - New Orleans Pelicans 109:94 (Nunn 22p / Alexander-Walker 27p) Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 105:125 Dallas Mavericks - Toronto Raptors 110:102 San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers 116:121 LA Clippers - Atlanta Hawks 150:101