Fenomenalni Hrvat postao junak večeri

Košarkaši Lokomotiva ostvarili su važnu pobjedu u 9. kolu skupine F Eurolige.

7.3.2014.
19:50

Maccabi je tako ostao na trećem mjestu s omjerom 6-3, dok Lokomotiv s omjerom 4-5 nastavlja borbu s Bayernom i Galatasarayjem za posljednje četvrto mjesto iz ove skupine koje vodi prema četvrtfinalu.

Lokomotiv je uglavnom vodio tijekom cijelog ogleda, a u samoj dramatičnoj završnici ključnu je ulogu odigrao hrvatski košarkaš Krunoslav Simon. U posljednje tri minute Simon je postigao čak devet poena te je ogled završio kao najbolji strijelac utakmice s 23 poena.

Imao je Simon pet asistencija i dva skoka. Za dva poena je gađao odličnih 7-10, za tri 1-6 i s linije slobodnih bacanja 6-6.

"Znao sam da ćemo večeras dobiti Maccabi", govorio je poslije utakmice Simon i nastavio:

"Činilo mi se nemoguće da ove sezone protiv njih imamo 0-4. Drago mi je zbog mojih suigrača i naših navijača. Nakon dugo vremena smo dobili jednu neizvjesnu završnicu. Svi mi kažu da sam odigrao sjajno, no jedino me zanimao konačan rezultat. Bio sam u službi momčadi, da dobijemo ovu itekako bitnu utakmicu".

Kod Maccabija je Andrija Žižić igrao sedam minuta za koje vrijeme nije postigao niti jedan poen (šut 0-2), ali je upisao tri skoka.

skupina F

Lokomotiv Kubanj - Maccabi 78-76 Galatasaray - Real Madrid (kasnije)

Redoslijed: 1. CSKA Moskva 8-1, 2. Real Madrid 7-1 (-1), 3. Maccabi 6-3, 4. Bayern 4-5, 5. Lokomotiv Kubanj 4-5, 6. Galatasaray 3-5 (-1), 7. Partizan 2-7, 8. Žalgiris 1-8. Košarkaši Cedevite izgubili su tijesnu utakmicu kod Szolnokija, koji je sa slavio 68-67 u prvom ogledu 23. kola regionalne ABA lige.

Nolan Smith je u rukama imao pobjedu Cedevite, no njegov posljednji šut na ogledu nije bio precizan i hrvatska je momčad ostala na poraženoj strani.

Utakmica je bila neizvjesna od samog početka, makar je Cedevita u posljednju četvrtinu ušla s malom prednošću. No, uporni su domaćini stiskali do kraja i na kraju slavili.

Najbolji je kod pobjednika bio Lorant s 14 poena, dok su kod Cedevite prednjačili Miro Bilan sa 16 poena i šest skokova, te Nolan Smith sa osam poena, šest skokova i devet asistencija.

Cedevita je ostala druga na ljestvici s omjerom 17-6.

ABA liga, 23. kolo:

Szolnoki - Cedevita 68-67

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 18-4 (-1), Cedevita 17-6, 3. Partizan 15-7 (-1), 4. Budućnost 14-8 (-1), 5. Cibona 14-8 (-1)…, 12. Szolnoki 8-15, 13. Zadar 6-16 (-1)…