Sramota za slavni hrvatski klub: Ovakav niz se ne pamti

Nema kraja porazima košarkaša Cibone u europskim natjecanjima. U srijedu su u 3. kolu Eurocupa Zagrepčani u Draženovom domu izgubili od njemačkog Artlanda s 87-77.

30.10.2013.
20:41

Do danas je dijelila začelje skupine A s Artlandom, ali sada je sama na dnu sa sve manje šansi za plasman u drugi krug.

Za momčad Nevena Spahije sve je krenulo nizbrdo od samog početka. Ni u jednom trenutku Cibona nije vodila, a na poluvrijeme je otišla sa 17 koševa minusa (51-34). U nastavku je pokušala popraviti što se popraviti dalo, ali uspjela je samo ublažiti poraz.

Prvo je ime kod domaćih bio Dario Šarić s 20 koševa (šut iz igre 8-10), pet skokova i četiri asistencije. Jerel Blassingame je dodao 13 poena, te po četiri skoka i asistencije. Kod Artlanda je najefikasniji bio Anthony King s 19 koševa.

Eurocup, 3. kolo:

Cibona - Artland 77-87

Kasnije: Le Mans - Nymburk Cantu - Oostende

Redoslijed: 1. Oostende 2-0 (-1), 2. Cantu 2-0 (-1), 3. Nymburk 1-1 (-1), 4. Le Mans 1-1 (-1), 5. Artland 1-2, 6. Cibona 0-3 Košarkaši Cedevite nesretno su poraženi u ogledu 3. kola skupine B Eurocupa. Oldenburg je na svom parketu slavio 92-90, poslije pet minuta produžetka. Prva i treća četvrtina su pripale Cedeviti, druga i posljednja njemačkoj momčadi, no treba istaknuti kako je hrvatski predstavnik na ulazu u posljednjih deset minuta imao osam poena prednosti.

No, Oldenburg je dobio tu zadnju četvrtinu 24-16, ogled je u osnovnom dijelu završio 79-79, a djelić više spretnosti i sreće u produžetku je pokazao Oldenburg koji je tako došao do druge pobjede, dok je Cedevita upisala drugi poraz.

Najbolji su kod Cedevite bili Tomislav Zubčić i Nolan Smith sa po 22 poena, s tim da je Zubčić imao osam skokova, a Smith osam asistencija. Kod pobjednika se istaknuo Julius Jenkins s 19 poena.

Eurocup, skupina B, 3. kolo:

Oldenburg - Cedevita 92-90, produžetak

Redoslijed: 1. Bilbao Basket 3-0, 2. Dinamo Sassari 2-1, 3. Oldenburg 2-1, 4. Cedevita 1-1, 5. Chalon 1-2, 6. Spirou Charleori 0-3.