Kakva drama! Zagrepčane iz Europe izbacio bivši trener!

Košarkaši Cedevite nisu se uspjeli plasirati u osminu finala Eurocupa nakon što su u posljednjem kolu skupine P poraženi na gostovanju kod Lietuvos Rytasa sa 75-74.

19.2.2014.
20:07

Bilo kakva pobjeda odvela bi Zagrepčane u nokaut-fazu, ali u zadnjem se napadu momčad hrvatskog izbornika Jasmina Repeše nije snašla. Nakon ubacivanja sa strane poslije prekršaja domaćih lopta je nekako došla do Gorana Sutona koji je promašio tricu. Odbijene se lopte pod košem dokopao Allan Ray, ali nije uspio ubaciti za pobjedu.

Litavska momčad, koju vodi hrvatski stručnjak Aleksandar Petrović, imala je na poluvremenu veliku prednost (41-27). Cedevita se u nastavku vratila, u posljednjoj je četvrtini u nekoliko navrata imala i vodstvo, ali završnica joj, kao već nekoliko puta ove sezone, nije bila naklonjena.

Lietuvos Rytas tako s prvog mjesta u skupini ide u osminu finala, a o drugom će putniku odlučivati Zaragoza i Beşiktaş.

Najefikasniji kod Litavaca bio je Renaldas Seibutis s 15 koševa, dok su Cedevitu predvodili Nolan Smith sa 17 i Ivan Ramljak s 12 poena.