DVA KORAKA DO POVIJESTI: / Nezaustavljivi Russell Westbrook na pragu čudesnog rekorda

Sve momčadi za koje nastupaju hrvatski košarkaši u NBA ligi u noći s petka na subotu doživjele su poraze na gostovanjima.

1.4.2017.
10:24
AFP, STREETER LECKA

Cleveland je sa 122-105 nadigrao Philadelphiju, Boston je svladao Orlando s tijesnih 117-116, a Utah je bila bolja od Washingtona s 95-88.

VRAĆA SE HRVATSKI DRAGULJ: /

Nakon Hezonjina otkaza izbornik Petrović ipak saznao i jednu dobru vijest

Samo 25 posto šuta

Dario Šarić je u porazu Philadelphije kod aktualnih prvaka za 25 minuta ubacio osam koševa uz loših 25 posto šuta (3-12, trice 1-7), čemu je dodao po četiri skoka i asistencije. LeBron James je predvodio pobjednike s 34 koša, devet skokova i šest asistencija.

Mario Hezonja je na gostovanju Orlanda u Bostonu igrao 17 minuta te ubacio četiri koša šutirajući 2-4, a dodao je po jedan skok i asistenciju. Celtcsima je pobjedu donio Isaiah Thomas koji je ubacio 35 poena uz tri skoka i sedam asistencija.

Bojan Bogdanović je s Washingtonom gostovao u Salt Lake Cityju i za 19 minuta postigao deset koševa sa šutom 4-7, a tome je dodao četiri skoka i dvije asistencije. Najbolji igrači Utah Jazza bili su Gordon Hayward s 19 koševa i Rudy Gobert sa 16 poena i deset skokova.

Sve bliže Robertsonu

Oklahoma City je poražena na domaćem parketu od San Antonija sa 95-100, a Russell Westbrook je stigao do četvrtog uzastopnog triple-double učinka i ukupno 39. u ovoj sezoni s 32 koša, 15 skokova i 12 asistencija. Nedostaju mu još samo dva triple-doublea kako bi izjednačio rekord Oscara Robertsona koji je u sezoni 1961/62 na 41 utakmici imao trostruki dvostruki učinak.

Kawhi Leonard je odigrao ključnu ulogu u završnici utakmice i donio pobjedu Spursima, a sa 28 koševa i osam skokova bio je najbolji igrač gostujuće momčadi.

NBA rezultati:

Cleveland - Philadelphia 122 - 105 (D. Šarić 25 min, 8 k, šut 3/12, 4 s, 4 a) Boston - Orlando 117 - 116 (M. Hezonja 17 min, 4 k, šut 2/4, 1 s, 1 a) Utah - Washington 95 - 88 (B. Bogdanović 19 min, 10 k, šut 4/7, 4 s, 2 a) Miami - New York 94 - 98 Golden State - Houston 107 - 98 Milwaukee - Detroit 108 - 105 a.p. Memphis - Dallas 99 - 90 New Orleans - Sacramento 117 - 89 Oklahoma City - San Antonio 95 - 100 Toronto - Indiana 111 - 100 Charlotte - Denver 122 - 114