Kakva drama! Prvak još uvijek nije odlučen!

Cedevita je produžila nadu u prvi naslov hrvatskog prvaka pobijedivši u produžetku u trećoj utakmici finala doigravanja pod Tornjem 79:70 (66:66)!

2.6.2012.
23:06

U 37. minuti, nakon trice Marina Baždarića Cedevita povela 66:56 i činilo se kako je momčad Dražena Anzulovića kupila novu šansu za povratak u seriju. No, onda u zadnje tri minute više nije zabila koš, promašivši pritom čak četiri slobodna bacanja, a vrhunac drame dogodio se 0,6 sekundi prije isteka vremena u osnovnom dijelu utakmice.

Cibonin Rudež je bio fauliran i morao je pogoditi sva tri slobodna bacanja za produžetak. On je, za razliku od Cedevitinih košarkaša, bio mirne ruke i odveo utakmicu u dodatnih pet minuta igre.

U kojima je Cedevita ipak skupila glave i na kraju upisala pobjedu za smanjenje rezultata u finalnoj seriji na 2-1. Četvrta utakmica igra se u utorak na Cedevitinom parketu.