SUMRAK NAŠE KOŠARKE / Bogdanovićeve riječi odjeknut će Hrvatskom. Otkrio tko je glavni krivac za debakl i potvrdio surovu istinu: 'Nikad nismo niže pali'

Hrvatska je u posljednjoj minuti imala ogromnu prednost, utakmica im je bila u šaci

3.7.2022.
22:51
Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatski košarkaši poraženi su od Finske sa 79-81 (17-21, 17-22, 27-17, 18-21) u utakmici posljednjeg kola skupine C prvog kruga europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023., odigranoj u nedjelju u riječkoj dvorani Zamet, i tako su ostali bez plasmana u drugi krug.

Hrvatska je odigrala polovično dobru utakmicu, loše su otvorili u prvom poluvremenu, da bi onda nakon druge četvrtine kreirali preokret i stvorili si veliku prednost koju su održavali sve do posljednjih nekoliko minuta utakmice. A onda je nastala katastrofa.

KADA MISLIŠ DA NE MOŽE GORE... /

Navijači divljaju nakon nove katastrofe hrvatskih košarkaša: 'Jadno da jadnije ne može. Ovo treba zakonom zabraniti, a izborniku dati otkaz'

Hrvatska je u posljednjoj minuti imala ogromnu prednost, utakmica im je bila u šaci, ali promašili su nevjerojatnih sedam od osam slobodnih bacanja, Gdnjidić četiri, Bogdanović jedno i Zubac dva, i na kraju su praktički dobivenu utakmicu na bizaran način izgubili.

'Nikad nismo niže pali'

Nakon susreta Bogdanović je priznao da je ovo sumrak hrvatske košarke i da nikad nismo niže pali.

''Nisu nas Finci pobijedili, dobili smo sami sebe. Prosuli smo sve na isti način sve po tko zna koji puta. Nemamo se pravo žaliti na uvjete. Izgubili smo našom glupošću. Kako smo igrali, rezultat na prvom poluvremenu je bio još i dobar. Markkanen nam je radio probleme, a onda nam je i Salin pogodio par trica. Uz dobru energiju mladih Prkačina i Gnjidića smo preokrenuli, ali nažalost nismo pobijedili'', kazao je Bogdanović i onda rekao surovu istinu.

''Podrška je bila odlična, ali ponavljam, po tko zna koji put, izgubili smo na isti način. Gnjidić nema ništa s ovim porazom. On je obranom donio preokret. Ja sam glavni krivac. Nikad nismo niže pali, nikad nismo igrali niži rang kvalifikacija, teško je reći nešto pametno nakon ovoga, ali ovo ne sluti na ništa dobro. Dolazi Eurobasket, ali treba vidjeti tko će uopće i igrati", zaključio je.