BOGDANOVIĆ VODIO UTAH JAZZ DO VELIKOG PREOKRETA: / Hrvatski košarkaš ušao u ulogu glavne zvijezde i odigrao maestralno

Bojan je pokazao da može biti lider ove momčadi puno puta, pa tako i sinoć jer je glavna zvijezda momčadi Donovan Mitchell morao izaći iz igre zbog ozljede gležnja

17.4.2021.
8:06

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović i njegov Utah Jazz slavili su u sinoćnjoj utakmici protiv Indiana Pacersa 119:111 i to nakon što su u nekim trenucima utakmice bili u zaostatku od 17 poena. Bogdanović je odigrao maestralnu utakmicu i predvodio s 24 poena Jazz u napadu.

Hrvatski snajperist odlično je gađao iz igre, pogodio je 9 od 16 šuteva, a s trice je pogodio 2 od 6 pokušaja. Svom je učinku dodao tri skoka, asistenciju te jednu ukradenu loptu.

Bojan je pokazao da može biti lider ove momčadi puno puta, pa tako i sinoć jer je glavna zvijezda momčadi Donovan Mitchell morao izaći iz igre zbog ozljede gležnja. Mitchell se zaustavio na 22 poena nakon 21 minute u igri, no Babo se kasnije pobrinuo da Utah dođe do svoje 42. pobjede ove sezone te tako zadrži prvo mjesto na Zapadu i najbolji omjer pobjeda i poraza u cijeloj ligi.

Valja spomenuti i da je monstruoznu utakmicu u redovima Jazza imao francuski centar Rudy Gobert koji je uhvatio čak 23 skoka (5 napadačkih) uz 13 zabijenih poena. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Embiid pomeo Zubca

Ivica Zubac imao je najteži zadatak koji jedan NBA centar može imati. Njegovi Clippersi susreli su se s Philadelphijom, a Joel Embiid pobrinuo se da niz od sedam pobjeda Clippersa dođe svom kraju.

Zubac i društvo izgubili su 106:103, a Embiid je dominirao s 36 poena i 14 skokova. Zubac je ostao skroman, za 16 minuta na parketu zabio je 4 poena te uhvatio 7 skokova, dok je sve strijelce predvodio Paul George koji je zabio 37 poena. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Dominacija Dončića i Jokića

Valjalo bi istaknuti i dva sjajna performansa dvojice legitimnih MVP kandidata Nikole Jokića i Luke Dončića. Jokić je u pobjedi Denvera protiv Houstona napravio sjajan posao. Zabio je 29 poena, uhvatio 16 skokova i podijelio 7 asistencija. Za sve to mu je trebalo samo 27 minuta na parketu. Odličnu Jokićevu partiju pogledajte OVDJE.

Dončićev Dallas je izgubio od New York Knicksa 117:109, ali Slovenac je gotovo upisao svoj novi triple-double. Završio je utakmicu s 22 poena, 8 skokova i čak 19 asistencija. Njegovo sjajno izdanje pogledajte OVDJE.

NBA rezultati 16.4.

Utah Jazz - Indiana Pacers 119:111 (Bojan Bogdanović je odigrao 33 minute za Utah, zabio je 24 koša i upisao tri skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu) Detroit Pistons - Oklahoma City Thunder 110:104 Philadelphia 76ers - LA Clippers 106:103 (Ivica Zubac je odigrao 16 minuta za LA Cipperse, zabio je četiri koša i ugrabio sedam skokova) Washington Wizards - New Orleans Pelicans 117:115 (produžetak) Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 130:115 Toronto Raptors - Orlando Magic 113:102 Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 115:126 Houston Rockets - Denver Nuggets 99:128 Minnesota Timberwolves - Miami Heat 119:111 San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers 106:107 (Luka Šamanić nije igrao za San Antonio) Dallas Mavericks - New York Knicks 109:117