BOGDANOVIĆ I UTAH JAZZ SU NEZAUSTAVLJIVI: / Hrvat iz Mostara ponovno jedan od najboljih; Poludio je i na suca krajem poluvremena

Utah Jazz nastavljaju s pobjedama

7.2.2021.
23:14

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je još jednu dobru utakmicu u NBA ligi za svoj Utah Jazz. Babo je u nedjelju navečer po hrvatskom vremenu u pobjedi nad Indiana Pacersima 103:95 u Salt Lake Cityju ubacio 18 poena uz pet skokova i dvije asistencije za 35 minuta igre, uz šut za dva 5-14, za tri 3-8, slobodna 5-5.

Feb 7, 2021; Indianapolis, Indiana, USA; Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic (44) celebrates a made three point basket in the third quarter against the Indiana Pacers at Bankers Life Fieldhouse.,Image: 589471461, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

[VIDEO] FANTASTIČAN NASTUP I REKORD NIKOLE JOKIĆA: /

Ovo je zadnji put napravio veliki Kareem Abdul Jabbar prije skoro 50 godina

Jazzeri su nezaustavljivi

Utah je ostvario četvrtu uzastopnu te nevjerojatnu 15. pobjedu u posljednjih šesnaest susreta. OVDJE pogledajte što se sve događalo u utakmici.

Jazzeri su s omjerom 19-5 trenutno najbolja momčad lige. Bojan Bogdanović nije najbolje počeo susret protiv svoje bivše momčadi, na poluvremenu je imao samo tri poena uz loš šut 1-7.

Poboljšao brojke

Ipak, iz utakmice u utakmicu se diže, poboljšao je u posljednje vrijeme svoje brojke (sad je na 15.8 poena, 3.8 skoka i 2.1 dodavanje, i bilo je samo pitanje vremena kad će uhvatiti ritam i biti onaj stari Bogdanović na 20+ poena skoro svaki dvoboj. Pri rezultatu 47:47 na samom kraju druge četvrtine, sa zvukom sirene Bogdanović je dobio udarac po desnoj ruci, ali sudac nije svirao prekršaj, zbog čega je Babo negodovao...

Najbolji u momčadi Jazza, koja je igrala bet startnog playja Mikea Conleyja, bio je nominalno prva zvijezda momčadi Donovan Mitchell s 27 poena, 11 asistencija i devet skokova, jocker s klupe Jordan Clarkson je pridodao 17, a jedan manje startni centar Rudy Gobert koji je upisao i 16 skokova. Pacerse je predvodio DomantasSabonis s 20 koševa i devet skokova.

'I kad nismo šuterski dobri, postoje i drugi načini za pobijediti utakmicu'

"I kad nismo šuterski dobri, postoje i drugi načini za pobijediti utakmicu i to smo pokazali, našli smo drugačiji put prema slavlju", kazao je Bojan Bogdanović nakon utakmice.

Utah je novim slavljem potvrdila najbolji omjer u ligi, ali sad ih čeka pakleni ritam. Slijede domaći susreti protiv Bostona, Milwaukeeja, Miamija i Philadelphije, a zatim će dva puta u tri dana igrati protiv Los Angeles Clippersa.