BOGDANOVIĆ I ŠARIĆ OTVORILI SEZONU POBJEDAMA: / Kyrie Irving odigrao utakmicu za povijest u dresu Netsa

Večer u NBA ligi obilježio je Kyrie Irving koji je postavio rekord za najviše zabijenih poena u debitantskog utakmici

24.10.2019.
8:47

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović dobro je ušao u novu NBA sezonu. Njegova nova momčad Utah Jazz u ovosezonskoj je premijeri rezultatom 100:95 u Salt Lake Cityju pobijedila slabašnu Oklahomu.

Babo je bio u početnom sastavu, dobio je 24 minute koje je iskoristio za 16 poena i tri skoka uz loš postotak realizacije trice od 20 posto. Kumovala je tome i ozljeda zgloba koju je pretrpio.

BOGDANOVIĆ SE OZLIJEDIO U DEBIJU: /

Dramatični trenuci u Salt Lake Cityju odjeknuli Amerikom; 'Uplašio sam se'

Donovan Mitchell je izdominirao utakmicom s 32 poena i 12 skokova.

Kod Oklahome je dvojac Chris Paul-Shai Gilgeous-Alexander iskombinirao 48 poena, no premalo je to bilo za išta više od časnog poraza. Valja naglasiti da je Oklahoma imala vodstvo do polovice četvrte četvrtine utakmice.

Pogledajte sažetke utakmice OVDJE.

Šarić u novoj ulozi

Dario Šarić i njegovi Phoenix Sunsi također su krenuli u sezonu pobjedom, no nešto uvjerljivijom od Babinih Jazzera. Dočekali su Sunsi Kingse i razbili ih s 29 razlike - rezultat je bio 124:95.

Dario je krenuo od prve minute za Sunse, a zabio je sedam poena uz četiri skoka.Teret trpana koševa bratski su između sebe razdijelili Deandre Ayton (18 poena), Devin Booker (22 poena) i Kelly Oubre Jr. (21 poen).

Mario Hezonja i njegov Portland pali su kod Nuggetsa uz zanemariv učinak našeg košarkaša (dva poena i četiri skoka). Luka Šamanić nije nastupio za San Antonio Spurse koji su na krilima DeRozana i Forbesa preletjeli preko New York Knicksa.

Kyrie za povijest

Večer u NBA ligi obilježio je Kyrie Irving koji je postavio rekord za najviše zabijenih poena u debitantskog utakmici. Za svoje Netse utrpao je čak 50 poena, no nije im to pomoglo da se u produžetku izbore za pobjedu protiv Karl-Anthonyja Townsa i njegovih Minnesota Timberwolvesa.

Kyriejevu utakmicu za povijest pogledajte OVDJE.

Slovenac Luka Dončić sjajnim je performansom od 34 poena najavio sezonu u pobjedi Dallas Mavericksa 108:100 protiv Washington Wizardsa. Dončićevu sjajnu utakmicu pogledajte OVDJE. Sjajan je bio i finski majstor košarke Lauri Markkanen koji je u tijesnom porazu Bullsa upisao 35 poena uz čak 17 skokova.

Neki novi klinci

Debitirali su i neki jako zanimljivi mladi igrači. Treći izbor drafta R.J. Barrett u redovima Knicksa s 21 poenom debitirao je u porazu Knicksa, a drugi izbor Ja Morant zabio je u porazu Memphisa 14 poena uz četiri skoka i četiri asistencije.