'Bili su šokirani našim povratkom!'

U velikom derbiju Floride u NBA ligi, Orlando je u gostima na spektakularan način pobijedio Miami s 99:96.

4.3.2011.
13:26

Domaći gledatelji u trećoj su četvrtini već počeli slaviti pobjedu nakon vodstva od 73:49, a potom se u narednih 15 minuta dogodio jedan od najvećih preokreta ove sezone u NBA ligi. Orlando je napravio nevjerojatnu seriju od 40:9, poveo s 89:82 zahvaljujući koševima Jasona Richardsona (24), Dwighta Howarda (14, 18 skokova) i Jameera Nelsona (16), te odličnoj obrani. I prije mjesec dana ove momčadi su u Orlandu odigrale sličnu utakmicu, no tada je Miami vodstvo od 23 koša osam minuta prije kraja jedva sačuvao u završnici.

http://www.youtube.com/embed/RgvBptuULQM"Iskreno, nisam ni znao da smo zaostajali 24 koša. Nismo gubili volju, malo nas je poslužio i šut, a oni su bili šokirani našim povratkom", kazao je Jameer Nelson.

LeBron James s 29 i Dwyane Wade s 28 poena bili su najbolji strijelci utakmice, ali su u završnici promašili nekoliko otvorenih šuteva.

"Ovo moramo što prije zaboraviti. To je jedini način", kazao je trener Miamija Erik Spoelstra.

Miami je i prošlu utakmicu kod kuće izgubio od New Yorka nakon vodstva od 15 koševa, a i u studenome su izgubili od Utaha nakon vodstva od 22 razlike.