BENDER BRILJIRAO PROTIV SJAJNOG ŽIŽIĆA: / Bogdanović trpa i dalje; ludo je bilo protekle noći u NBA ligi

Luda 'hrvatska' NBA noć

2.4.2019.
7:51

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović, Dragan Bender i Ante Žižić su u noći s ponedjeljak na utorak po hrvatskom vremenu, pružili odlične partije za svoje momčadi. Posebno je dobro odigrao Bender za svoje Phoenix Sunse protiv Cleveland Cavaliersa u Arizoni, u pobjedi svoje momčadi 122-113. Mladi 21 godišnji centar rodom iz Čapljine za 27:27 minuta na parketu upisao je double - double učinak od 12 poena i 10 skokova, a dodao je i dvije asistencije. Dario Šarić je u porazu svojih Minnesota Timberwolvesa upisao 13 koševa.

ZUBAC MONSTRUOZNIM POTEZOM ZAPALIO AMERIKANCE: /

'Ovo je bio jedan od najspektakularnijih koševa godine'

Žižić za 14 minuta 15 poena

U redovima Cavsa istaknuo se i Ante Žižić koji je za 13:53 ubacio 15 poena uz 7 skokova i 2 asistencije. Devin Booker je bio najbolji pojedinac Phoenixa, koji je prekinuo niz od šest poraza, sa 25 koševa i 13 asistencija. Collin Sexton je predvodio Cavalierse sa 21 poenom, jednim više od Jordana Clarksona.

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović u Indianapolisu je bio jedan od najzaslužnijih za pobjedu Indiana Pacersa protiv Detroit Pistonsa 111-102. Babo je za 37.05 minuta igre ubacio 19 poena uz 7 skokova i 6 dodavanja. Trenutno je 44. strijelac lige s prosjekom od 18.2 poena po susretu.

CHICAGO, ILLINOIS - DECEMBER 26: Lauri Markkanen #24 of the Chicago Bulls drives against Dario Saric #36 of the Minnesota Timberwolves at the United Center on December 26, 2018 in Chicago, Illinois. The Timberwolves defeated the Bulls 199-94. NOT TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Jonathan Daniel/Getty Images/AFP

Šarić ubacio 13 poena

Što se tiče Marija Hezonje, on u pobjedi svojih New York Knicksa u Madison Square Gardenu protiv Chicago Bullsa 110-105 nije igrao. Do pobjede je Knickse vodio Luke Kornet sa 24 ubačaja. New York je tako prekinuo niz od šest poraza upisavši tek drugu pobjedu u zadnjih 16 utakmica.

Od Minnesota Timberwolvesa su sa 132-122 bili bolji gostujući Portland Trail Blazers koje je sa 21 košem predvodio Rodney Hood. Šarić je za Minnesotu odigrao 28 minuta i u tom je vremenu ubacio 13 koševa (šut iz igre 5/8, trice 2/4) i tome dodao dva skoka i dvije asistencije. Najbolji u redovima Wolvesa bili su Andrew Wiggins sa 21 košem i Karl-Anthony Towns sa 17.