ŠAHOVSKI DVOBOJ / Aktualni prvaci svladali favorizirane Celticse u dvoboju obrana: Nevjerojatni Giannis bio je nerješiva enigma

Milwaukee Bucksi svladali su Boston Cleticse na gostujućem terenu

1.5.2022.
22:55

Košarkaši aktualnih NBA prvaka Milwaukee Bucksa uvjerljivom 101-89 pobjedom u bostonskom TD Gardenu protiv domaćih Celticsa poveli su sa 1-0 u konferencijskom polufinalu.

ZASULI IH UVREDAMA /

Zbog jednog podatka navijači Dinama mogu biti samo još bjesniji: 'Kakav trener, takva igra, oboje nikakva!'

Osim u prvoj četvrtini, momčad Bostona nije se mogla nositi sa braniteljima naslova. Tako je Milwaukee već do poluvremena izgradio dvoznamenkastu prednost (56-46), a sredinom posljednje dionice ona je narasla do najvećih 17 razlike (92-75), nakon trice Jruea Holidaya koji je sa 25 koševa bio najbolji strijelac gostujuće momčadi.

Giannis Antetokounmpo je u pobjedu ugradio "triple-double" učinak sa 24 poena, 13 skokova i 12 asistencija. Od Bobbyja Portisa su Bucksi dobili 15 koševa i 11 skokova, a 11 poena je dodao Grayson Allen.

Obrana u prvom planu

Jayson Tatum je predvodio strijelce Celticsa sa 21 košem, ali je za njih potrošio 18 šuteva. Po 12 poena ubacili su Jaylen Brown i Al Horford koji je imao i 10 skokova.

Bucksi su u ovu seriju krenuli bez vrlo važne uzdanice, Khrisa Middletona, koji je zbog ozljede upitan čak i za finale istoka, ako Bucksi do tamo dođu. Nakon briljantne serije protiv Netsa, Celticsi su bili favoriti u ovom dvoboju, ali su danas iskusniji Jeleni došli do pobjede. Bila je ovo šahovska utakmica u kojoj su se treneri međusobno nadmudrivali. Imali smo prilike uživati u briljantnim obranama s obje strane, ali je inspirirani Giannis ipak bio previše za Celticse.

Boston će pokušati popraviti dojam u drugoj utakmici u kojoj će opet biti domaćini, a na rasporedu je u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu (1.00 sati).