GROZAN START / Težak poraz košarkaša Zadra u Beogradu: Koliko-toliko su se držali u prvoj četvrtini pa se potpuno raspali

Druga utakmica doigravanja igrat će se tek za 10, odnosno 8. svibnja u Zadru, a plasman u polufinale izborit će momčad koja prva ostvari dvije pobjede

28.4.2023.
22:13
Sime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra u prvoj su utakmici četvrtfinala doigravanja regionalne ABA lige pretrpjeli uvjerljiv 73-100 (20-25, 16-33, 17-20, 20-22) poraz od Crvene zvezde u Beogradu.

EPILOG OBRAČUNA /

Stigle kazne za Real i Partizan nakon kaosa u Madridu, Beograđani ostali bez ključnih igrača

Zadrani su bili koliko-toliko konkurentni tijekom prve četvrtine, ali u drugom dijelu utakmice su se domaćini odvojili na više od 20 razlike zahvaljujući sjajnom šutu za tricu. U drugom poluvremenu razlika je narasla i preko 30, da bi završilo sa 27 pogodaka prednosti za beogradski sastav.

Luka Božić sa 18 i Marko Ramljak sa 17 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, dok su Filip Petrušev i Nemanja Nedović sa po 16 poena predvodili Crvenu zvezdu.

Druga utakmica igrat će se tek za 10, odnosno 8. svibnja u Zadru, a plasman u polufinale izborit će momčad koja prva ostvari dvije pobjede.

Ranije u petak je sa 1-0 u pobjeama povela i Budućnost koja je na svom terenu svladala Megu sa 94-77.