24 KOŠA ZAGREBA U POLUVREMENU: / Cedevita uvjerljiva, Splićani do prve pobjede

Košarkaši Cedevite i Splita ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima 2. kola Lige za prvaka.

5.4.2016.
21:14
Pixsell, Slavko Midžor

Zagreb se odlično držao do poluvremena, čak je na odmor otišao s košem viška (55-54), no u nastavku je Cedevita ubacila u brzinu više, a igra 'mrava' se raspala. Cedevita je dobila drugi dio čak 62-24 za uvjerljivu pobjedu. Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Marko Arapović s 25 koševa i pet skokova i James W. White s 21 košem. Kod Zagreba najefikasniji su bili Jakov Vladović sa 20 i Miralem Halilović sa 17 koševa.

Šibenik i Cibona u srijedu

Dvoboj na Gripama bio je neizvjestan tek u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio sa četiri koša prednosti (20-16). Na poluvremenu je bilo plus 13, a na koncu treće četvrtine i 25 koševa prednosti (66-41). U posljednjoj dionici Gorica je tek malo ublažila poraz. Kod Splita su najefikasniji bili Josip Jukić sa 17 koševa i 12 skokova i Goran Filipović sa 11 koševa, dok su Goricu predvodili Marin Zrnić sa 14 i Ante Mašić sa 13 koševa.

U srijedu se sastaju Šibenik i Cibona, a drugo kolo će zaključiti Kvarner 2010 i Zadar susretom u četvrtak. Poredak: Cedevita 2-0, Cibona 1-0, Gorica 1-1, Zagreb 1-1, Split 1-1, Šibenik 0-1, Zadar 0-1, Kvarner 2010 0-1.