POZNATI POLUFINALISTI / Koeln od drugoligaša ispao iz Kupa

Momčad Zvonimira Solde okončala je utakmicu s tri isključena igrača. Augsburg je slavio 2:0, a među četiri su još Bayern, Schalke i Werder.

11.2.2010.
8:32

Bayern, Schalke, Augsburg i Werder polufinalisti su njemačkog Kupa.

Očajnu večer imao je naš Zvonimir Soldo na klupi bundesligaša Koelna koji je u srijedu navečer ispao iz Kupa izgubivši 2:0 od drugoligaša Augsburga. Da večer neće biti dobra nagovijestio je već u 3. minuti Thurk koji dovodi u vodstvo domaćina.

Koeln je utakmicu okončao s tri isključena igrača, crvene kartone dobili su Adil Chihi (30), Lukas Podolski (69) i Petit (85). Rafael je pobjedu potvrdio pogotkom u 87.

Iako je nakon prvog poluvremena gubio 2:1, Bayern je izborio polufinale Kupa pobijedivši 6:2 drugoligaša Gruether Furth. Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Danijel Pranjić nisu nastupili za Bayern.

I Schalke, za kojeg je cijelu utakmicu odigrao naš Ivan Rakitić,  je među četiri. Pogotkom Kuranyija u 59. minuti pobijedio je 1:0 Osnabruck. Werder je ranije osigurao polufinale 2:1 pobjedom nad Hoffenheimom.