SVI SU BILI RASPOLOŽENI / Knicksi rušili rekorde

Desetkovana momčad New York Knicksa priredila je publici u Madison Square Gardenu čudesnu noć rekorda pobijedivši Golden State Warriorse 138-125.

30.11.2008.
9:17

Igrao je domaći trener Mike D'Antoni samo sa sedmoricom raspoloživih igrača, od kojih je svaki u prosjeku ubacio skoro 20 koševa.

Prednjačio je David Lee s učinkom karijere od 37 poena i 21 skokom. Većine se koševa nadavao na asistencije svog razigravača Chrisa Duhona. Ovaj ih je podijelio ravno 22, čime je skinuo 50 godina stari klupski rekord Richieja Guerina, koji je 21 asistenciju podijelio u utakmici 12. prosinca 1958. godine.

Al Harrington, pristigao prošlog tjedna upravo iz Golden Statea, pridodao je 36 koševa i 12 skokova.

Na poluvremenu je bilo 82-64. Broj postignutih poena domaćih rekord je Madison Square Gardena.

Dosad je 81 poen u istoj dvorani nakon dvije četvrtine postigao Kansas City osmog prosinca 1979. godine.

Rekord lige drže Phoenix Sunsi, koji su 1990. zabili Denveru 107 koševa u prve 24 minute utakmice.

New York sada ima omjer 8-8.