MATKO KVESIĆ OSTVARIO POVIJESNI USPJEH ZA HRVATSKI BORILAČKI SPORT: / Neustrašivi Hrvat osvojio srebro na SP-u

Matko Kvesić (32), jedan od naših najtrofejnijih i najboljih natjecatelja u proteklih desetak godina, ostvario je jedan od najboljih rezultata u povijesti Ju-Jitsu sporta u Hrvatskoj.

29.11.2017.
15:36
Goran Jakus/PIXSELL

Kvesić je na Svjetskom Jiu-Jitsu prvenstvo, koje se održava u Bogoti od 24. do 26. studenog 2017. u organizaciji Međunarodne Ju-Jitsu federacije JJIF (član SportAccorda), u jakoj konkurenciji osvojio srebrnu medalju u kategoriji -94kg u disciplini ne-waza, široj javnosti poznatoj kao BJJ, javlja Fight Site.

FANTASTIČAN USPJEH: Hrvatski borac osvojio jaki K1 Grand Prix u Japanu!

Na putu do finala imao je teške borbe, put do srebra nije bio lagan. Ali je upravo zbog toga medalja i slađa. Kvesić je u polufinalu turnira gušenjem završio predstavnika Izraela dok je finalu u tijesnoj borbi izgubio na bodove od Faisala Alkitbija, predstavnika Ujedinjenih Arapskih Emirata, jedne od zvijezda ovog sporta.