KAUBOJI SUVERENO KORAČAJU PREMA EURU: / Nakon Švicarske pala i Belgija, Hrvatska izbila na prvo mjesto

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa osam pogodaka.

28.10.2018.
17:40
Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za EP 2020., svladavši u nedjelju u Leuvenu Belgiju sa 30-25 (18-12). Sve je riješeno već u prvom poluvremenu, kojeg je Hrvatska dobila sa šest razlike (18-12). U nastavku "kauboji" su rutinski odradili posao i sa maksimalnim učinkom su krenuli u kvalifikacije za EP 2020.

Nastavak u travnju

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa osam pogodaka, a sve ih je zabio u prvom poluvremenu. Jakov Vranković zabio je četiri, a Luka Cindrić, Manuel Štrlek i David Mandić po tri gola. U redovima Belgije najbolji je bio Nathan Bolaers sa četiri pogotka.

Kvalifikacije u skupini 2 nastavljaju se u travnju sljedeće godine, kada će Hrvatska dva puta igrati protiv Srbije. Na EP će se plasirati po dvije najbolje momčadi iz svake od osam skupina i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Skupina 2: 1. kolo - Srbija - Belgija 27-27 Hrvatska - Švicarska 31-28

2. kolo - Švicarska - Srbija 29-24 Belgija - Hrvatska 25-30

Poredak: 1. Hrvatska 2 2 0 0 +8 4 2. Švicarska 2 1 0 1 +2 2 3. Belgija 2 0 1 1 -5 1 4. Srbija 2 0 1 1 -5 1