PREKINUT POBJEDNIČKI NIZ / Karlović bez finala

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u finale ATP-turnira u Houstonu. Bolji od njega u polufinalnom meču bio je Ryan Sweeting sa 7-6 i 6-3.

10.4.2011.
8:46

Nakon 11 uzastopnih pobjeda na teniskom turniru u Houstonu, Ivo Karlović je poražen u polufinalnom susretu protiv Amerikanca Ryana Sweetinga.

U prvom je setu "div sa šalate" imao dobru priliku, ali kod svog vodstva od 2-1 nije iskoristio niti jednu od tri break-lopte, pa je o pobjedniku seta odlučivao tie-break. U odlučujućoj igri Sweeting je do ključne prednosti stigao s dva mini-breaka s kojima je došao do vodstva 6-3.

Karlović je i u drugom setu prvi imao priliku za break kod rezultata 1-1, ali nakon što ju nije iskoristio Sweeting je zagospodario situacijom, a odlučujuću je prednost stekao oduzevši servis našem igraču za vodstvo 4-2.

Karlović i Sweeting do sada su se susreli dva puta, a ovo je bila prva pobjeda Amerikanca. Prije dva mjeseca na turniru u San Joseu uspješniji je bio naš tenisač.