Noel trijumfirao / Kakav kraj sezone: Rodeš odvozio najbolje vrijeme druge vožnje i završio ispred Hirschera!

U posljednjoj utrci sezone Istok Rodeš pomeo je konkurenciju - u drugoj vožnji

17.3.2019.
14:14
Luka Stanzl/PIXSELL

Francuz Clement Noel pobijedio ja na slalomu završnice Svjetskog kupa u andorskom Soldeuu. 21-godišnji skijaš bio je vodeći nakon prve vožnje, a u drugoj je uspio zadržati prednost i doći do treće pobjede u karijeri ispred Austrijanca Manuela Fellera (+0.18) i Švicarca Daniela Yulea (+0.83).

Henrik Kristoffersen bio je peti, Alexis Pinturault sedmi, a ukupni slalomski pobjednik Marcel Hirscher tek 14.

Ispred najboljeg skijaša današnjice završio je Istok Rodeš koji je imao 22. vrijeme vožnje, no ono što je napravio u drugoj, najavljuje da velike stvari tek dolaze. 23-godišnji Varaždinac odvozio je u takvoj konkurenciji najbolje vrijeme i došao do desetog mjesta s ukupnim zaostatkom od 1.28 sekundi za Noelom. S novih 26 bodova i ukupno 111 zauzeo je ukupno 21. poziciju u slalomu.

Elias Kolega bio je 21. s 2.53 sekundi zaostatka, a zanimljivo je da je u prvoj vožnji zaostajao čak 3.47 sekundi za Noelom.

Zadnju utrku u karijeri u Soldeu je odvezao Nijemac Felix Neureuther završivši na sedmom mjestu.